Notowania

Przejdź na
roman giertych
17.02.2010 12:47

Schetyna o hakach: Niech Kaczyński to wyjaśni

O zbieraniu teczek na polityków PO mówi były wicepremier Roman Giertych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef klubu PO uważa, że lider PiS i były premier powinien jak najszybciej odnieść się do słów Romana Giertycha, który twierdzi, że Jarosław Kaczyński - jako szef rządu - zbierał teczki na polityków PO. Według polityka Platformy powinna też zareagować prokuratura.

_ - To jest bardzo poważne oskarżenie, pokazujące, że polska polityka w latach 2005-2007 była prowadzona tak jak na Białorusi. Nie można akceptować takich zachowań _ - podkreśla Schetyna.

Zdaniem szefa klubu PO, słowa Giertycha są _ publicznym doniesieniem o przestępstwie _, ale - jak zastrzega Schetyna - decyzja w tej sprawie należy do prokuratury.

Polityk PO pytany, czy Giertych jest w tej sprawie wiarygodny, mówi: _ Nie wiem, to jest pytanie do Jarosława Kaczyńskiego. Od tej odpowiedzi wiele uzależniam _.

Słowa Giertycha komentują też partyjni koledzy Schetyny._ - Powiało atmosferą z lat 2005-2007, kiedy w mrocznych lochach na Nowogrodzkiej, albo w urzędach zajmowanych przez PiS, gromadzono różnego rodzaju dokumenty na polityków opozycji. Przypomniały się te smutne czasy. PiS i haki to dla mnie synonimy _ - mówi wiceszef klubu POSławomir Nowak.

Jak podkreśla Nowak, sprawa jest bardzo poważna, bo zarzuty przedstawił wicepremier w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Zdaniem Nowaka, prokuratura powinna wszcząć sprawę z urzędu.

O sprawę domniemanego zbieranie haków na opozycję przez prezesa PiS, będą pytać posłowie PO z sejmowej komisji śledczej ds. nacisków. - _ Należy się opinii publicznej żeby pokazać mechanizmy, które funkcjonowały w czasie rządów PiS _ - podkreśliłRobert Węgrzynz PO.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Premier: Kaczyński musi wyjaśnić wypowiedź Giertycha ]( http://news.money.pl/artykul/premier;kaczynski;musi;wyjasnic;wypowiedz;giertycha,168,0,588200.html )
* [ Stasiak: Nie będziemy babrać się w sprawach hakowych ]( http://news.money.pl/artykul/stasiak;nie;bedziemy;babrac;sie;w;sprawach;hakowych,46,0,587822.html )
* [ Jarosław ]( http://news.money.pl/artykul/j;kaczynski;nikt;nie;zbiera;hakow;na;sikorskiego,180,0,587700.html )[ Kaczyński: Nikt nie zbiera haków na Sikorskiego ]( http://news.money.pl/artykul/j;kaczynski;nikt;nie;zbiera;hakow;na;sikorskiego,180,0,587700.html )
Tagi: roman giertych, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz