Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
paweł graś
13.01.2010 14:10

Schetyna to nie hipopotam, Palikot przeprasza

Poseł obiecał też: to koniec kontrowersyjnych wypowiedzi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Schetyna wezwał Palikota _ na dywanik _, ponieważ zdenerwował go wywiad posła dla dziennika _ Polska _, w którym powiedział m.in.: _ Jeżeli Schetyna nie zrobi tego, nie pokaże, że partia potrafi, to się nie nadaje na przywódcę. Powiem brutalnie, tylko wtedy możesz dać z siebie, sobie radę, gdy krew i sperma ciekły ci po twarzy _. Wiceszef klubu PO porównał też swojego szefa do hipopotama.

Wiceszef klubu POJanusz Palikotna spotkaniu z przewodniczącym klubu PlatformyGrzegorzem Schetynązadeklarował, iż nie będzie - swoimi kontrowersyjnymi wypowiedziami - wystawiał go na _ ciężkie doświadczenia _. Przeprosił też Schetynę i Platformę za problem, który sprawił swoimi wypowiedziami.

Schetyna powiedział w Radiu ZET, że pewna granica została przekroczona i Palikot musi zdawać sobie sprawę, że tak być nie może. - _ To nie kwestia tego, czy kompromituje siebie, ale jaki ma wpływ na obraz Platformy Obywatelskiej i o tym chcę z nim rozmawiać. Ja nie chcę mówić takim samym językiem, ale należy mu się. Powinien dostać w ucho _ - podkreślił Schetyna.

_ - Schetyna nie akceptuje mojego języka, ma z tym pewien kłopot. Obiecałem, że nie będę wystawiał jego osoby na tak ciężkie doświadczenia _ - powiedział Palikot. Przed spotkaniem ze Schetyną mówił jednak, że krytykowanie go za ostry język - w przypadku, gdy brutalne wypowiedzi pojawiają się m.in. w filmach Rodrigueza, Tarantino, książce _ Wojna Polska-Ruska pod flagą biało-czerwoną _ - to duża przesada.

Palikot powiedział, że ze Schetyną zobowiązali się do unikania publicznego wypominania sobie różnych rzeczy, bo - jak podkreślił - to nie służy Platformie. Poinformował jednocześnie, że nie dostał żadnego zakazu wypowiadania się w mediach.
Na późniejszej konferencji prasowej Palikot podkreślił, że miliony Polaków mają świadomość, że nie żyją _ w świecie Tomasza Manna i Czarodziejskiej Góry _. _ Żyjemy w realnym świecie, w którym jego opisywanie może być bardziej nowoczesne. Ale zdaje też sobie sprawę, że dla części osób, ten (mój) język jest zbyt brutalny i zbyt daleko idący, w tym także dla przewodniczącego Schetyny _ - zaznaczył.

Jak dodał, zadeklarował w rozmowie ze Schetyną, że będzie unikał w przyszłości _ tego typu języka - w interesie Platformy Obywatelskiej _. _ Za kłopot, który z tego powodu powstał dla Schetyny czy też dla Platformy, przepraszam _ - powiedział Palikot.

Pytany, jak długo uda mu się powstrzymać przed kolejnymi ostrymi wypowiedziami, Palikot ironizował: _ Dokonuję redukcji transcendentalnej, koncentruję się na fundamentalnej analizie percepcji, postanawiam pozostać wierny zasadzie fenomenologii oraz hermenautyki antologicznej i egzystencjalnie zapewniam całą mocą mojego jestestwa, że wszystko to, co nie służy Platformie, jest mi obce i należy do innej rzeczywistości _.

Rzecznik rząduPaweł Graśw rozmowie z dziennikarzami wyraził nadzieję, że Palikot tym razem dotrzyma słowa i zajmie się ciężką pracą w sejmowej komisji _ Przyjazne Państwo _.

_ - Opinie, komentarze do bieżących wydarzeń (Palikot) zostawi komentatorom, dziennikarzom i specjalistom z tej dziedziny. Obiecał, że nie będzie przykładał się, nie będzie dorzucał swoich wątpliwości czy ocen, które mogą być potem odczytywane jako konflikty w Platformie _ - podkreślił Graś.

Zapewnił jednocześnie, że w Platformie nie ma żadnego konfliktu. _ Są czasem różne zdania i różne opinie, ale to świadczy tylko o tym, że partia żyje, nie zamyka się, nie zasklepia _ - ocenił.

Tagi: paweł graś, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz