Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Schetyna: To przykre co robi prezydent

0
Podziel się:

Lech Kaczyński nie zaakceptował części awansów generalskich w policji, BOR i straży pożarnej.

Schetyna: To przykre co robi prezydent
(kprm.gov.pl)

*Wicepremier, szef MSWiAGrzegorz Schetynaoświadczył, że jest mu przykro, iż prezydentLech Kaczyńskinie zaakceptował części wniosków w sprawie awansów generalskich w policji, BOR i straży pożarnej. *

Szef BBNAleksander Szczygłoodpowiada, że decyzja ta to efekt zastrzeżeń wobec proponowanych nominacji.

_ Gazeta Wyborcza _ napisała, że z MSWiA skierowano w tym roku przynajmniej dziesięć wniosków o awanse generalskie: sześć z policji, dwa z BOR, a także z Państwowej Straży Pożarnej, a prezydent z tej grupy zaakceptował tylko dwa - policyjne.

_ - Przykro mi z tego powodu, że prezydent nie podzielił pomysłu wnioskodawców. Szkoda, że ta zła współpraca (prezydenta) z MON, przenosi się na MSWiA _ - powiedział Schetyna. Zapewnił, że kandydaci zgłoszeni do awansów generalskich byli konsultowani z Kancelarią Prezydenta. Jak ocenił, wnioski MSWiA były dobrze udokumentowane.

_ - Tych zgłoszeń było kilka. Wynikały z mojej rozmowy z ministrem (Aleksandrem) Szczygło, który bardzo zachęcał mnie do tego, żeby polityka promocyjna i awansowa w MSWiA była bardziej zaangażowana. Tak zrobiłem, ale niestety nie spotkało się to z akceptacją prezydenta Kaczyńskiego _ - powiedział Schetyna.

_ Odnosząc się do słów pana premiera Schetyny mogę powiedzieć tylko tyle, że właśnie współpraca z Ministerstwem Obrony Narodowej w tej sprawie może być wzorcem dla MSWiA _ - powiedział dziennikarzom szef BBN Aleksander Szczygło. _ Przypomnę, że nominacje na 3 maja, jak i 15 sierpnia zostały załatwione bezkonfliktowo _ - dodał. Poradził, by przedstawiciele MSWiA _ zadzwonili do MON i dowiedzieli się, jak się to robi _. _ Może minister Klich udzieliłby kilku cennych rad _ - dodał, apelując o współpracę z BBN.

W sobotę prezydent wręczy 11 nominacji generalskich wojskowym

Szczygło powiedział, że zastrzeżenia wobec innych proponowanych przez MSWiA nominacji dotyczą m.in. zatajonych fragmentów życiorysu np. służby w ZOMO czy konieczności wyjaśnienia działań warszawskiej policji wobec kupców z hali KDT.

W przypadku BOR szef BBN mówił o sprzeczności między zapowiedziami MSWiA dotyczącymi redukcji etatowej w BOR do jednego stanowiska generalskiego, a dwiema propozycjami. _ Trzy proponowane awanse w straży pożarnej są _ - jak powiedział Szczygło - _ sprawdzane, a decyzja zapadnie przed 11 listopada _.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)