Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pakistan
16.07.2009 20:17

Schwytano mordercę Piotra Stańczaka

Według szefa MSZ władze pakistańskie zatrzymały osobę podejrzaną o udział w morderstwie polskiego geologa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Władze pakistańskie zatrzymały osobę podejrzaną o udział w morderstwie polskiego geologa Pawła Stańczaka - poinformował w czwartek szef MSZ Radosław Sikorski.

_ - W w środę władze pakistańskie ujęły osobę, która prawdopodobnie jest jednym z morderców, jednym z tych, którzy widnieją na filmie z tej strasznej egzekucji _ - powiedział w Polsat News Radosław Sikorski.

_ - To jest człowiek imieniem Atta Ullah, został pojmany w Islamabadzie, w stolicy Pakistanu. Najprawdopodobniej planował kolejne zamachy terrorystyczne i jest przesłuchiwany w tej chwili przez władze pakistańskie w związku z atakami w Lahore i w Kohacie (miasta w Pakistanie - PAP) _ - dodał szef MSZ.

_ - Jeżeli się okaże, że mamy jednego z morderców, to po nitce do kłębka być może dotrzemy do pozostałych _ - zaznaczył szef MSZ.

Sikorski dodał, że MSZ bardzo ściśle współpracuje z prokuraturą, _ która deklaruje, że wróci do Pakistanu w najbliższych dniach, zwróci się o pomoc prawną i zwróci się naturalnie o uczestnictwo w przesłuchiwaniach podejrzanego _.

Pytany o możliwość ekstradycji podejrzewanego o morderstwo Polaka, Sikorski powiedział, że Polska i Pakistan nie mają umowy o pomocy prawnej.

- _ Możliwe jest jedynie to, na co się zgodzą z własnej, nieprzymuszonej woli władze pakistańskie, ale Pakistan dobrze współpracuje w poszukiwaniu winnych, a my ze swej strony: MSZ, Ministerstwo Sprawiedliwości, służby specjalne, nie ustaniemy w wysiłkach _ - zaznaczył Sikorski.

_ - Zostały wyznaczone nagrody i tych ludzi - winnych morderstwa - chcemy dopaść i ukarać _ - podkreślił Sikroski.

Pracownik Geofizyki Kraków Piotr Stańczak został porwany przez talibów, którzy w zamian za jego uwolnienie domagali się zwolnienia z więzień swoich towarzyszy. Wobec niespełnienia tych żądań przez pakistańskie władze, 7 lutego ogłosili, że Polak został zabity. W kwietniu ciało Polaka przewieziono do kraju. Bezpośrednio po tym przeprowadzono sekcję zwłok. Pogrzeb Stańczaka odbył się na początku maja w Krośnie.

Tagi: pakistan, talibowie, piotr stańczak, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz