Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sejm: Dojdzie do porozumienia w sprawie ZOZ-ów?

0
Podziel się:

Bronisław Komorowski chce pogodzić skłóconych posłów.

Sejm: Dojdzie do porozumienia w sprawie ZOZ-ów?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

W przyszłym tygodniu planowane jest spotkanie marszałka SejmuBronisława Komorowskiegoz posłami sejmowej podkomisji, która pracuje nad ustawą o ZOZ-ach - informuje rzecznik marszałka Jerzy Smoliński.

Pierwszy informację o tym podał serwis internetowy tvp.info.

Posłowie opozycji i koalicji zamierzają wziąć udział w planowanym spotkaniu.

W środę z prac sejmowej podkomisji zajmującej się ustawą, która daje Zakładom Opieki Zdrowotnej (ZOZ-om) możliwość przekształcenia w spółki prawa handlowego, zrezygnowało sześciu posłów - m.in. wiceszef komisji zdrowiaMarek Balicki(SdPl - Nowa Lewica).

W ubiegłym tygodniu przewodniczący sejmowej komisji zdrowiaBolesław Piecha(PiS) oświadczył w liście do marszałka Sejmu, że przewodniczący podkomisjiJarosław Katulski(PO) zabrania posłom zadawania pytań i wyrażania opinii.

Jak powiedział Smoliński, w najbliższym tygodniu planowane jest spotkanie marszałka z reprezentantami koalicji i opozycji, którzy zasiadają w podkomisji zajmującej się ustawą o ZOZ-ach, a także tymi, którzy opuścili jej prace.

- _ To inicjatywa pana marszałka. Nie potrafię powiedzieć, kiedy dokładnie odbędzie się spotkanie _ - powiedział Smoliński. Dodał, że planowane jest ono w przyszłym tygodniu.

Jak podkreślił Smoliński, Bronisław Komorowski chce spotkać się z posłami w celu _ dokonania próby mediacji i zapoznania się z sytuacją, która panuje w tej podkomisji. _

- _ Nic nie wiem o takim spotkaniu, a jednocześnie wiem od wiceministra zdrowia Marka Twardowskiego, że prace w podkomisji się zakończyły _ - mówi Balicki.

Dodaje, że jeśli otrzyma zaproszenie, to na spotkanie przyjdzie.

- _ Napisałem dość obszerne pismo do przewodniczącego komisji zdrowia - które przekazałem do wiadomości marszałka Sejmu - wskazujące na poważne nieprawidłowości jeśli chodzi o prace nad ustawą o Zakładach Opieki Zdrowotnej. Cieszę się, że marszałek na to zareagował. Zawsze można wszystko naprawić _ - podkreślił Balicki.

ZOBACZ TAKŻE:

Tymczasem Piecha zauważył, że _ podkomisja zakończyła prace, więc to musztarda po obiedzie _.

- _ Kazałem opublikować sprawozdanie z działań podkomisji _ - powiedział szef komisji zdrowia.

Jak dodał, cieszy się jednak z planowanego spotkania mediacyjnego i liczy, że zostaną na nim poruszone sprawy dotyczące procedury prac w podkomisji.

- _ Nie otrzymałem jeszcze zaproszenia, ale jeśli otrzymam, to pojawię się na spotkaniu - zapowiedział Piecha. Dodał, że po rozmowie z przedstawicielami PO (m.in. posłem Jarosławem Katulskim) nie spodziewa się, że ustawa o ZOZ-ach ponownie trafi do prac podkomisji. _

Podkomisja prace zakończyła. Sprawozdanie z jej prac zostało złożone do komisji zdrowia. Dalsze prace będą trwały w komisji zdrowia, a w podkomisji nie ma już o czym rozmawiać - powiedział Jarosław Katulski.

Dodał jednak, że jeśli spotkanie mediacyjne z marszałkiem Sejmu odbędzie się w tym tygodniu, to na pewno się na nim pojawi. - _ To posłowie opozycji opuścili prace podkomisji. Były one nieustannie przez nich blokowane. Dlatego trzeba było wprowadzić zasady procedowania _ - tłumaczył.

Katulski powiedział też, że działania posłów opozycji w podkomisji to _ rozgrywka polityczna _.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)