Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sejm zajmie się becikowym i przemocą w rodzinie

0
Podziel się:

Posłowie rozpoczęli trzydniowe posiedzenie.

Sejm zajmie się becikowym i przemocą w rodzinie
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie Sejmu. Posłowie zajmą się m.in. projektem zmieniającym zasady przyznawania tzw. becikowego, a także projektami zmian w ustawie o przeciwdziałaniu przemocy. *

W środę posłowie zajmą się m.in. rządowym projektem zmian w ustawie o świadczeniach rodzinnych, który zakłada, że do końca 2011 roku dodatek z tytułu urodzenia dziecka ma przysługiwać po przedstawieniu zaświadczenia o przeprowadzeniu co najmniej jednego badania w czasie ciąży. Rozpatrzą też projekt ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2011 roku.

W kolejnych dniach posiedzenia Sejm będzie dyskutował nad projektami - rządowym i poselskim - zmian w ustawie o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Wzbudzający kontrowersje projekt rządowy zaostrza przepisy wobec sprawców przemocy. Projekt wprowadza też możliwość odebrania dziecka z domu przez pracownika socjalnego - przy udziale lekarza, ratownika medycznego, pielęgniarki lub policjanta - w sytuacjach, gdy zagrożone jest jego życie lub zdrowie, np. gdy jego opiekunowie są nietrzeźwi.

Z kolei projekt przygotowany przez klub Lewicy dotyczy zapewnienia bezpieczeństwa ofiarom przemocy w rodzinie poprzez izolację sprawców przemocy od osób poszkodowanych, wzmocnienia roli policji, włączenia w system zapobiegania przemocy w rodzinie sądów rodzinnych oraz powołania Komitetu Monitorującego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Rozpatrzony będzie też rządowy projekt ustawy o ochronie informacji niejawnych i przygotowany przez klub PO projekt ustawy˙o dostosowaniu organizacji wyborów do potrzeb osób niepełnosprawnych.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)