Notowania

sejm
22.03.2009 09:00

Sejm zużywa prawie 6 tys. kartek papieru dziennie

W zeszłym roku Kancelaria Sejmu wydała na papier do drukarek i kserokopiarek 646 tys. złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

W zeszłym roku Kancelaria Sejmu wydała na papier do drukarek i kserokopiarek 646 tys. zł. Kupiła 21,5 mln kartek papieru.

Sejm to nie tylko 460 posłów, ale olbrzymia biurokratyczna machina, która pracuje na ich potrzeby. Codziennie przechodzą przez nią dziesiątki dokumentów. Urzędnikom, posłom i - trzeba też przyznać - dziennikarzom do pracy potrzebne są projektów ustaw, druków sejmowych oraz inne dokumenty. Prawie wszystko drukowane jest na papierze, później kopiowane. Ponieważ w toku prac projekty ustawy często ulegają zmianom, trzeba je drukować ponownie.

Kancelaria Sejmu zapewnia, że papier nie jest marnowany. Wiele dokumentów, jeśli pozwala na to sytuacja, przesyłanych jest tylko drogą elektroniczną. Natomiast niepotrzebne już dokumenty nie trafiają na śmietnik. - _ Nie jest tak, że zbędne druki są wyrzucane. Są specjalne procedury, które pozwalają na powtórne przetworzenie zużytego papieru _ - usłyszeliśmy w biurze prasowym.

| Do produkcji papieru na potrzeby Sejmu potrzeba: |
| --- |
| - około 107 ton drewna, czyli od 1,3 tys. do 1,8 tys. drzew; - od 30 do 47 mln. metrów sześciennych wody (1/16 pojemności jeziora Gopło) |

Czy sejm powinien korzystać z ELEKTRONICZNEGO obiegu DOKUMENTÓW?

CZY MOŻE POWINIEN używać papieru ekologicznego?

PODYSKUTUJ O TYM NA FORUM!

Tagi: sejm, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz