Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sejmowa komisja przesłucha Kempę i Wassermanna

0
Podziel się

Czas rozpocząć normalną pracę - uważa Mirosław Sekuła.

Sejmowa komisja przesłucha Kempę i Wassermanna
(PAP/Tomasz Gzell)
bEhJYQUl

_ _Przewodniczący sejmowej komisji śledczej badającej aferę hazardową powiedział, że dzisiejsze przesłuchanie Beaty Kempy iZbigniewa Wassermannaotworzy możliwość powołania nowych członków tego gremium, reprezentujących PiS.

Początek przesłuchań zaplanowano na godzinę 13. Mirosław Sekuła w radiowej _ Jedynce _ podkreślił, że najwyższy czas rozpocząć normalną pracę komisji. - Mam nadzieję, że komisja upora się sama ze sobą - mówił Sekuła.

Polityk Platformy Obywatelskiej ponownie zwrócił uwagę, że osoby, które miały związek ze sprawą nie powinny brać udziału w pracach komisji.

bEhJYQUn

Przewodniczący Komisji zapowiada, że będzie pytał Zbigniewa Wassermanna o działania służb specjalnych w sprawie dokumentów, związanych z przygotowaniem ustawy hazardowej.

Mirosław Sekuła zapowiada, że przesłuchując Beatę Kempę zamierza ustalić, czy Prawo i Sprawiedliwość nie próbowało spowalniać prac nad ustawą hazardową, zasypując komisje sejmowe dużą liczbą uwag i poprawek o niewielkim znaczeniu.

Przewodniczący Komisji jest zdania, że wykonała ona już znaczną część swej pracy, zaznajamiając się z długą listą dokumentów. Przesłuchania Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermanna mają, według przewodniczącego, charakter uzupełniający. Ponowne ich powołanie w skład komisji przez Sejm byłoby niezgodne z podstawowymi standardami prawnymi.

bEhJYQUO
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)