Notowania

seksafera
16.05.2008 15:50

Seksafera: Kolejny dzień zeznań Anety Krawczyk

Obrońcy Leppera i Łyżwińskiego będą zadawać pytania kobiecie, oskarżającej polityków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Główny świadek i oskarżyciel posiłkowy Aneta Krawczyk kolejny dzień składała zeznania w procesie lidera SamoobronyAndrzeja Lepperaoraz b. wiceszefa tej partiiStanisława Łyżwińskiego, oskarżonych w tzw. seksaferze w Samoobronie.

Proces toczy się przed piotrkowskim sądem za zamkniętymi drzwiami. Łyżwiński, który od sierpnia ub. roku przebywa w areszcie, oskarżony jest m.in. o gwałt, a obaj byli posłowie - o żądanie i przyjmowanie korzyści o charakterze seksualnym od działaczek tej partii, w tym Krawczyk. Lepperowi grozi kara do 8, a Łyżwińskiemu - do 10 lat więzienia.

* **ZOBACZ TAKŻE: **
* [ Ruszył proces w sprawie seksafery ]( http://news.money.pl/artykul/ruszyl;proces;w;sprawie;seksafery,84,0,340308.html )
* [ Lepper i Łyżwiński zeznają w sprawie seksafery ]( http://news.money.pl/artykul/lepper;i;lyzwinski;zeznaja;w;sprawie;seksafery,218,0,340186.html )

Zeznaniom Krawczyk przysłuchiwał się doprowadzony z aresztu Łyżwiński oraz Stanisław Kowalczyk, który bierze udział w rozprawach jako osoba godna zaufania Łyżwińskiego. Sąd nie wykluczył Kowalczyka z rozprawy, mimo, że kilka dni temu okazało się, iż relacjonuje on proces na stronie internetowej Samoobrony.

Sąd przypomniał Kowalczykowi, że proces jest tajny i wypowiadanie się na jego temat _ może tę tajność naruszyć _.

W przyszłym tygodniu, we wtorek 20 maja obrońcy oskarżonych będą chcieli zadać pytania Krawczyk. W tym samym dniu w sądzie ma pojawić się również Lepper.

Tagi: seksafera, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz