Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Senackie poprawki do budżetu w Sejmie

0
Podziel się

W ubiegłym tygodniu senatorowie przyjęli 16 poprawek do tegorocznego budżetu.

Senackie poprawki do budżetu w Sejmie
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEiWacvF

Posłowie zajmą się poprawkami Senatu do ustawy budżetowej na 2010 rok. W ubiegłym tygodniu senatorowie przyjęli 16 poprawek do budżetu, zgłoszonych przez komisje i senatorów PO, odrzucili natomiast poprawki senatorów PiS.

Senat proponuje w jednej z poprawek, by minister finansów mógł udzielić Funduszowi Ubezpieczeń Społecznych pożyczkę w wysokości do 5,5 mld zł na wypłatę świadczeń gwarantowanych.

Pozytywnie zaopiniował też poprawkę zmniejszającą o 474 tys. zł tegoroczne wydatki Kancelarii Senatu. Pieniądze te będą przekazane na bieżące wydatki archiwów państwowych.

bEiWacvH

Sejm wysłucha informacji rządu na temat polityki rozwoju i informacji o realizacji Strategii Rozwoju Kraju 2007-2015 w latach 2007 i 2008.
Ponadto zwiększono o 31 mln zł odpis na fundusz administracyjny KRUS, m.in. kosztem zmniejszenia wydatków na zasiłki pogrzebowe z KRUS.

Posłowie zapoznają się też z informacją w sprawie sytuacji w zakładach opieki zdrowotnej. Chodzi m.in. o realizację rozporządzenia dotyczącego koszyka świadczeń zdrowotnych oraz informację w sprawie kontraktowania świadczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2010 r.

Przedstawiciele rządu będą odpowiadać na pytania posłów w sprawach bieżących.

ZOBACZ TAKŻE:

bEiWacwi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)