Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sejm
21.01.2010 09:05

Senackie poprawki do budżetu w Sejmie

W ubiegłym tygodniu senatorowie przyjęli 16 poprawek do tegorocznego budżetu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Posłowie zajmą się poprawkami Senatu do ustawy budżetowej na 2010 rok. W ubiegłym tygodniu senatorowie przyjęli 16 poprawek do budżetu, zgłoszonych przez komisje i senatorów PO, odrzucili natomiast poprawki senatorów PiS.

Senat proponuje w jednej z poprawek, by minister finansów mógł udzielić Funduszowi Ubezpieczeń Społecznych pożyczkę w wysokości do 5,5 mld zł na wypłatę świadczeń gwarantowanych.

Pozytywnie zaopiniował też poprawkę zmniejszającą o 474 tys. zł tegoroczne wydatki Kancelarii Senatu. Pieniądze te będą przekazane na bieżące wydatki archiwów państwowych.

Sejm wysłucha informacji rządu na temat polityki rozwoju i informacji o realizacji Strategii Rozwoju Kraju 2007-2015 w latach 2007 i 2008.
Ponadto zwiększono o 31 mln zł odpis na fundusz administracyjny KRUS, m.in. kosztem zmniejszenia wydatków na zasiłki pogrzebowe z KRUS.

Posłowie zapoznają się też z informacją w sprawie sytuacji w zakładach opieki zdrowotnej. Chodzi m.in. o realizację rozporządzenia dotyczącego koszyka świadczeń zdrowotnych oraz informację w sprawie kontraktowania świadczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2010 r.

Przedstawiciele rządu będą odpowiadać na pytania posłów w sprawach bieżących.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: sejm, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz