Notowania

irak
04.04.2010 14:35

Seria krwawych zamachów w Bagdadzie.

Co najmniej 50 osób zginęło w eksplozjach bomb w pobliżu ambasad Iranu, Niemiec i Egiptu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

*Do co najmniej 50 wzrosła liczba zabitych w trzech samobójczych zamachach bombowych, dokonanych w niedzielę w Bagdadzie - poinformowała agencja dpa, powołując się na iracką policję. Rannych jest ok. 200.*

Przedstawiciel irackiego MSW cytowany przez agencję AFP powiedział, że eksplodowały, w kilkuminutowych odstępach, trzy samochody-pułapki. Agencja dpa pisze, że według irackich sił bezpieczeństwa wszystkie trzy zamachy były wymierzone przeciwko zagranicznym przedstawicielstwom dyplomatycznym.

Policja informuje o co najmniej 12 zabitych i 42 rannych w wybuchu koło ambasady Iranu w centrum Bagdadu. Wiele z ofiar to pracownicy pobliskiego banku. Według irańskiego przedstawicielstwa nikt z pracowników, którzy znajdowali się w ambasadzie, nie został poszkodowany.

ZOBACZ RELACJĘ Z BAGDADU (Al Jazeera ang):

Dwóch pozostałych zamachów dokonano w dzielnicy Mansur. Jeden z samochodów-pułapek eksplodował tam koło ambasady Niemiec. Wśród ofiar jest iracki pracownik ambasady - poinformowało niemieckie MSW.

W dzielnicy Mansur znajdują się także ambasady Egiptu, Syrii, Brazylii i Hiszpanii. Madryckie media informują, że hiszpańska ambasada została uszkodzona.

Eksplozje nastąpiły około godz. 11.20 czasu lokalnego (10.20 czasu polskiego), kiedy na ulicach Bagdadu panuje wzmożony ruch.

Agencja Reutera przypomina, że władze Iraku ostrzegały przed możliwym wzrostem przemocy z powodu napięć wokół wyborów parlamentarnych z 7 marca.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: irak, wiadomości, gospodarka, polityka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz