Notowania

ue
13.10.2008 08:45

Sikorski do prezydenta: Klękam przed panem na kolanach

Szef MSZ uważa, że prezydent nie powinien jechać na szczyt UE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Minister spraw zagranicznychRadosław Sikorskiuważa, że jeśli prezydentLech Kaczyńskipojedzie na zbliżający się szczyt UE, osłabi to naszą pozycję negocjacyjną.

_ - Jako minister spraw zagranicznych mówię: panie prezydencie klękam przed panem na kolanach i proszę, proszę odpuścić, proszę nie jechać, proszę nie osłabiać pozycji negocjacyjnej naszego kraju na tym ważnym szczycie _ - mówił Sikorski w Radiu Zet.

Szef MSZ podkreślił, że ponieważ debata poświęcona będzie w dużej mierze kryzysowi finansowemu, na szczycie UE potrzebna jest przede wszystkim _ kompetencja gospodarcza i finansowa _.

_ - Na szczycie przy stole będą dwa miejsca. W wersji rządowej będzie na nich siedział premier i minister finansów. Mamy premiera, który się zna na gospodarce i ministra finansów, który jest jednym z uznanych europejskich autorytetów od makroekonomii _ - powiedział Sikorski.

W jego opinii, jeśli na szczyt poleci prezydent, to minister finansów nie znajdzie się przy stole rozmów. _ - To będzie ze szkodą dla naszej pozycji negocjacyjnej _ - powiedział Sikorski.

* **ZOBACZ TAKŻE:** [ ]( http://news.money.pl/artykul/prezydent;poleci;litewskim;samolotem,13,0,376333.html )
* [ Prezydent poleci litewskim samolotem? ]( http://news.money.pl/artykul/prezydent;poleci;litewskim;samolotem,13,0,376333.html )
* [ Komorowski: Spór premiera z prezydentem kosztuje za dużo ]( http://news.money.pl/artykul/komorowski;spor;premiera;z;prezydentem;kosztuje;za;duzo,153,0,376217.html )
* [ Rząd ukrywa program szczytu UE? ]( http://news.money.pl/artykul/rzad;ukrywa;program;szczytu;ue,92,0,376156.html )
* [ Chlebowski: Premier nie powinien ustąpić ]( http://news.money.pl/artykul/chlebowski;premier;nie;powinien;ustapic,175,0,375983.html )
* [ Trybunał rozstrzygnie kto pojedzie na szczyt UE? ]( http://news.money.pl/artykul/trybunal;rozstrzygnie;kto;pojedzie;na;szczyt;ue,16,0,376080.html )
Tagi: ue, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz