Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sikorski dystansuje Komorowskiego w sondażach

0
Podziel się:

Szef MSZ ma poparcie, jakim wcześniej cieszył się premier.

Sikorski dystansuje Komorowskiego w sondażach
(kprm.gov.pl)

Szef MSZ ma takie poparcie, jakim wcześniej cieszył się tylko premier Tusk. W sondażu prezydenckim instytutu Homo Homini ministra poparła prawie 1/3 badanych.

_ Dziennik Gazeta Prawna _ prezentuje sondaż Homo Homini w dwóch wariantach. W jednym w wyborach startuje minister spraw zagranicznych, w drugim marszałek SejmuBronisław Komorowski. Gdyby wybory prezydenckie miały miejsce w tę niedzielę i walczyłby w nich szef dyplomacji, głosowałoby na niego 32 procent badanych. To o 5 punktów procentowych więcej niż pod koniec stycznia.

NaLecha Kaczyńskiegotymczasem głosowałby co piąty badany. Głowa państwa straciła w stosunku do badania z 28 stycznia dwa punkty procentowe.

*Badanie przeprowadzono *28 stycznia i 2 lutego na reprezentatywnej grupie ponad 1000 dorosłych Polaków.
Gdyby o fotel zawalczył Bronisław Komorowski, wybrałoby go 29 procent badanych. Na obecnie rządzącego prezydenta zdecydowałoby się wtedy 21 procent, czyli o 1 punkt procentowy więcej niż 28 stycznia.

Na kolejnych miejscach w rankingu znajdują sięAndrzej Olechowski,Jerzy SzmajdzińskiiMarek Jurek. Na liście po raz pierwszy nie pojawia sięWłodzimierz Cimoszewicz.
Gdyby wybory odbyły się w najbliższą sobotę, poszłoby się na nie 62 procent respondentów.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)