Notowania

sikorski
15.06.2009 12:48

Sikorski i Steinmeier jadą razem na Ukrainę

Tematy rozmów to: konsekwencje kryzysu finansowego i sytuacja polityczna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Piotr Ulanowski)

Szefowie dyplomacji Polski i Niemiec -Radosław Sikorskii Frank-Walter Steinmeier, złożą w środę wspólną wizytę na Ukrainie - poinformował MSZ w Berlinie.

Rozmowy w Kijowie mają dotyczyć szczególnie konsekwencji światowego kryzysu gospodarczego i finansowego; Ukraina należy do państw, które najmocniej ucierpiały wskutek kryzysu.

Kolejny temat rozmów to spory polityczne na Ukrainie, które utrudniają walkę z recesją.

W kwietniu tego roku Sikorski i Steinmeier wystosowali list do czeskiego przewodnictwa UE z propozycją wysłania do Kijowa unijnej misji, która spróbowałaby pogodzić zwaśnione obozy polityczne.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Sikorski: Polska dorzuci się do Partnerstwa ]( http://news.money.pl/artykul/sikorski;polska;dorzuci;sie;do;partnerstwa,49,0,449841.html )

Obaj zaznaczyli w tym dokumencie, że kroki mające na celu ustabilizowanie ukraińskiej gospodarki mogą być skuteczne wtedy, gdy będą się cieszyć _ przynajmniej elementarnym konsensusem wśród ukraińskich przywódców _. Dlatego - argumentują - UE powinna zaangażować się w przezwyciężenie kryzysu politycznego między obozami prezydenta Wiktora Juszczenki i premier Julii Tymoszenko i wysłać do Kijowa specjalną misję.

Inicjatywa obu ministrów spotkała się z poparciem szefów dyplomacji pozostałych państw UE.

Tagi: sikorski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz