Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sikorski: Jest szansa na poprawę stosunków z Rosją

0
Podziel się:

Ma się to udać dzięki polsko - rosyjskiej komisji do spraw trudnych.

Sikorski: Jest szansa na poprawę stosunków z Rosją
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Według ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, istnieje szansa na polepszenie stosunków polsko- rosyjskich. Taką szansę stwarzają rozmowy polsko-rosyjskiej komisji do spraw trudnych.

Polsko-rosyjska komisja ds. trudnych zakończyła w sobotę w południe dwudniowe posiedzenie w Warszawie. Było to pierwsze spotkanie komisji w nowym składzie. Miało służyć ustaleniu zakresu i programu jej prac. Następne posiedzenie odbędzie się jesienią w Moskwie.

- _ Wczoraj wydałem kolację na cześć współprzewodniczących komisji, którzy zgodnie przekazali mi, że nastąpił postęp, że nastąpiła wymiana ważnych informacji, ale też i wspólnych pomysłów _ - powiedział minister Sikorski.

ZOBACZ TAKŻE:

- _ Myślę, że wartością dodaną jest to, że to nie jest w kolejnej konfiguracji spotkanie tych samych biurokratów, tylko osób spoza normalnego kręgu politycznego, i że tam rodzą się niecodzienne, oryginalne pomysły, jak rozwiązać i ustosunkować się do tych bolesnych problemów, których w stosunkach polsko-rosyjskich nie brakuje _ - powiedział minister.

- _ Z jednej strony nie chcemy być niewolnikami przeszłości, ale z drugiej strony mamy prawo do tego, by nasze stosunki się polepszały na bazie prawdy historycznej _ - stwierdził Sikorski.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)