Notowania

radosław sikorski
12.09.2008 17:15

Sikorski leci na Białoruś

Polska życzy sobie lepszych, normalniejszych stosunków ze swoim białoruskimi sąsiadami - wyjaśnia szef dyplomacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Szef polskiej dyplomacji udaje się tam na zaproszenie swojego białoruskiego partnera Siergieja Martynowa. *

Radosław Sikorskipowiedział, że wizyta jest wynikiem odbudowania kontaktów urzędowych z władzami białoruskimi na różnych szczeblach - służb celnych, granicznych i związanych z bezpieczeństwem obywateli. Po konsultacjach konsularnych i gospodarczych z władzami białoruskimi dziś dojdzie do kolejnego etapu - rozmów politycznych - zaznaczył minister Sikorski. Dodał, że _ Polska życzy sobie lepszych, normalniejszych stosunków ze swoim białoruskimi sąsiadami liczymy na to, że kraj ten stanie się ważnym partnerem w ramach partnerstwa wschodniego _.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Sikorski wierzy w zmiany na Białorusi ]( http://news.money.pl/artykul/sikorski;wierzy;w;zmiany;na;bialorusi,207,0,366799.html )
* [ "Marchewka" dla Łukaszenki będzie skuteczna? ]( http://news.money.pl/artykul/marchewka;dla;lukaszenki;bedzie;skuteczna,2,0,366850.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Minister Sikorski przypomniał, że w Awinionie na wiosek Polski ministrowie spraw zagranicznych Unii Europejskiej dyskutowali o możliwościach i warunkach, na których mogłoby dojść do wznowienia dialogu politycznego między Unią i Białorusią. Chodzi o zawieszenie bądź zniesienie sankcji, jakie Unia Europejska nałożyła na ten kraj. Minister Sikorski powiedział, że UE w tej sprawie zdaje się na stanowisko Polski oraz Litwy.

Ostatnia wizyta w Polsce ministra spraw zagranicznych Białorusi miała miejsce w 2004 roku.

Tagi: radosław sikorski, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz