Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sikorski o Fotydze: Mamy kłopot

0
Podziel się

Szef MSZ podkreśla, że Fotyga wie jakiej karności oczekuje się od ambasadorów.

Sikorski o Fotydze: Mamy kłopot
(PAP/Leszek Szymański)
bEiYHdSJ

*_ - Mamy kłopot _- tak minister spraw zagranicznychRadosław Sikorskiodniósł się do słów krytyki, wypowiedzianych przez byłą szefową MSZ Annę Fotygę przed sejmową Komisją Spraw Zagranicznych podczas przesłuchania jej jako kandydatki na ambasadora RP przy ONZ. *

Dodał, że będzie się w tej sprawie naradzał z premieremDonaldem Tuskiemipoprosi Fotygę o wyjaśnienia.

Podczas środowego spotkania z Komisją Spraw Zagranicznych była minister skrytykowała sposób prowadzenia polskiej polityki zagranicznej przez obecną ekipęrządową. - _ Człowiek o moim życiorysie jest naprawdę głęboko poraniony przyglądaniem się temu, co się dzieje z polską polityką zagraniczną _ - powiedziała Fotyga.

bEiYHdSL

Sikorski podkreślił, że Fotyga jako były minister spraw zagranicznych sama wie najlepiej, _ jakiej karności _ spodziewa się szef MSZ po ambasadorach.

_ - Sądzę, że gdyby za jej kadencji ambasador wypowiadał się na forum Sejmu o jej polityce zagranicznej, tak jak ona wypowiedziała się wczoraj, to by pewnie na placówkę nie pojechał, więc mamy kłopot _ - oświadczył szef dyplomacji.

Mimo zastrzeżeń wyrażanych przez posłów PO i Lewicy, Komisja Spraw Zagranicznych pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Fotygi na ambasadora RP przy Organizacji Narodów Zjednoczonych.

bEiYHdTm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)