Notowania

Jarosław Kaczyński
12.03.2008 07:17

Sikorski: Tusk nie przejmuje się wizami

Szef polskiego MSZ Radosław Sikorski ujawnia szczegóły spotkania premiera Donalda Tuska z Georgem Bushem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Radosław Sikorskiopisał spotkanie premieraDonalda Tuskaz Georgem Bushem. Szef MSZ mówi m.in., że to prezydent USA George Bush pierwszy podjął sprawę wiz do Stanów Zjednoczonych dla polskich obywateli.

- _ Na co nasz premier odpowiedział: "Ależ proszę się nie przejmować, my o tym wszystko wiemy, to już nie jest taka paląca sprawa. My wprawdzie uważamy, że to dziwne, że jesteście ostatnim krajem natowskim wymagającym od nas wiz, ale nie przejmujemy się... Dziś możemy jeździć po całej Europie i to już nie jest dla nas taka ważna sprawa _- relacjonuje Sikorski w rozmowie z _ Dziennikiem _.

W opinii ministra spraw zagranicznych, za przełom w negocjacjach dotyczących rozmieszczenia elementów tarczy antyrakietowej w naszym kraju należy uznać fakt, że to właśnie George Bush jako pierwszy poruszył kwestię modernizacji naszej armii.

Zdaniem Sikorskiego, przedstawiona przez Tuska propozycja w sprawie tarczy została zaakceptowana przez Amerykanów, którzy wcześniej odrzucili propozycje rząduJarosława Kaczyńskiego.- _ Kiedyś prezes Kaczyński mówił o Himalajach niekompetencji, to teraz może zobaczyć je w lustrze _ - dodaje minister spraw zagranicznych.

Tagi: Jarosław Kaczyński, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz