Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Skrzypczak tłumaczy się przed Sztabem

0
Podziel się:

Gen. Skrzypczak rozmawia z szefem Sztabu generałem Franciszkiem Gągorem na temat krytyki pod adresem resortu obrony.

Skrzypczak tłumaczy się przed Sztabem
(PAP/Grzegorz Michałowski)
bEUfVtqt

-_ Gdyby wojsko miało bezzałogowe samoloty rozpoznawcze i dobrze uzbrojone śmigłowce, kpt. Daniel Ambroziński mógłby żyć _ - mówił Skrzypczak w wywiadzie dla Dziennika. I dodaje, że o ten sprzęt armia walczy od ponad dwóch lat, ale dowódców nikt nie słucha. _ Prosimy o broń, a wszystko tonie w procedurach. Decydują urzędnicy, którzy front widzieli w filmie 9 kompania _.

Na wypowiedź generała Skrzypczaka ostro zareagował minister obronyBogdan Klich. Stwierdził, że oczekuje, że gen. Waldemar Skrzypczak wytłumaczy sie z tych słów przed swoim przełożonym.

Minister nie zgadza się także ze stwierdzeniami dowódcy Wojsk Lądowych, że jego resort i Sztab Generalny nie dbają o sprzęt dla wojska w Afganistanie.

bEUfVtqv

PO zwołuje komisję sejmową

Posłowie Platformy Obywatelskiej składają wniosek o zwołanie sejmowej Komisji Obrony Narodowej - poinformował IAR wiceszef klubu PO Grzegorz Dolniak. Polityk dodał, że PO będzie zabiegać o wezwanie na posiedzenie dowódcy wojsk lądowych generała broni Waldemara Skrzypczaka.

Grzegorz Dolniak powiedział IAR, że spotkanie komisji miałoby się odbyć w przyszłą środę. Komisja chce wysłuchać pełnej informacji przedstawicieli MON na temat sytuacji w polskich siłach zbrojnych, również w aspekcie polskich misji pokojowych za granicami kraju, w tym stanu uzbrojenia armii. Grzegorz Dolniak podkreślił, że Platforma Obywatelska chce wypracować stanowisko wobec wypowiedzi Skrzypczaka, po uzyskaniu pełnej informacji od generała oraz ministerstwa obrony.

Wiceszef Klubu PO dodał, że wypowiedź Skrzypczaka miała charakter polityczny, mimo że generał w wywiadzie z _ Dziennikiem _ odmówił komentarza politycznego. Zdaniem Dolniaka, głos generała Skrzypczaka w sprawie polskiego kontynentu w Afganistanie odbiega od obowiązków generała broni.

bEUfVtqB
bEUfVtqW
wiadomości
polityka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)