Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sld
23.05.2009 13:00

SLD chce debaty o finansach

Grzegorz Napieralski uważa, że wczorajsza debata w Sejmie będzie bodźcem do dyskusji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

*Szef SLDGrzegorz Napieralskiuważa, że Polsce potrzebna jest merytoryczna debata na temat finansów publicznych. W jego opinii wczorajsze sejmowe orędzie prezydenta, mimo swojego politycznego charakteru, było bodźcem do rozmów na ten temat. *
Napieralski skrytykował PiS i PO, że wykorzystały Sejm do kampanii wyborczej. Jego zdaniem, podczas debaty nie padły żadne konkrety - szczególnie ze strony premiera. Zdaniem szefa SojuszuDonald Tuskpodporządkowuje swoją politykę podtrzymywaniu wysokich notowań w sondażach.

Czytaj w Money.pl
*Debata o finansach państwa to polityczne show * Zobacz co jeszcze mówią ekonomiści o debacie w Sejmie. Czytaj w Money.pl

Szef SLD zaapelował również do premiera o aktywną walkę z kryzysem i jego skutkami. Podkreślił, że na skutek zaniedbań rządu cierpią polskie przedsiębiorstwa, czego dobitnym przykładem jest sytuacja stoczni. Jego zdaniem, premier ukrywa prawdę o kryzysie polskich finansów z obawy przed porażka w eurowyborach.

Wczoraj prezydentLech Kaczyńskiwygłosił w Sejmie orędzie na temat stanu polskiej gospodarki w okresie kryzysu. Po prezydenckim orędziu premier Donald Tusk i minister gospodarki Jacek Rostowski przedstawili informację rządu w sprawie sytuacji Polski na tle kryzysu gospodarczego.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: sld, dyskusja, finanse, polska, gospodarka, wiadomości, wiadmomości, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz