Notowania

ryszard kalisz
02.01.2009 10:03

SLD ma dosyć dwuwładzy

We wtorek zarząd SLD spotka się w tej sprawie z sejmowym klubem Lewicy - zapowiada Ryszard Kalisz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Na wtorek zaplanowane zostało spotkanie zarządu SLD z sejmowym klubem Lewicy, który tworzą posłowie Sojuszu - zapowiedział w piątek poseł i członek zarządu partiiRyszard Kalisz. Tematem rozmów ma być spór między liderami -Grzegorzem NapieralskimiWojciechem Olejniczakiem.

_ - Jest problem dwugłosu, który był wyraźny przez ostatnie pół roku w SLD i dlatego w najbliższy wtorek dojdzie do spotkania zarządu partii z klubem parlamentarnym _ - powiedział Kalisz w radiu TOK FM.

Rozmowa ma służyć wyjaśnieniu kwestii współpracy obu gremiów, _ wypowiadania się _ i - jak to nazwał Kalisz - _ formy postępowania politycznego, na którą składa się podstawa ideowa, ale również pewna analiza sytuacji politycznej i potrzeb naszego elektoratu, tego dzisiejszego i tego potencjalnego _.

W połowie grudnia klub Lewicy zdecydował, że jego szefem będzie nadal Olejniczak, a nie rekomendowany w październiku przez zarząd SLD Napieralski. Na wcześniejszym posiedzeniu klubu zwolennicy Olejniczaka doprowadzili do tego, że wniosek o zmianę szefa klubu nie był rozpatrywany ze względów formalnych. Zarówno decyzja zarządu o rekomendacji dla Napieralskiego, jak i klubu, by pozostawić Olejniczaka na stanowisku, były podejmowane minimalną większością głosów.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Leszek Miller wraca do łask w SLD ]( http://news.money.pl/artykul/leszek;miller;wraca;do;lask;w;sld,174,0,410030.html )
* [ Starcie na szczycie SLD. O weto do pomostówek ]( http://news.money.pl/artykul/starcie;na;szczycie;sld;o;weto;do;pomostowek,67,0,409411.html )
* [ Olejniczak szefem klubu Lewicy.  Nie poleciał ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/olejniczak;szefem;klubu;lewicy;nie;polecial,222,0,409054.html )
* [ Rosati chce jednoczyć centrolewicę. Bez SLD ]( http://news.money.pl/artykul/rosati;chce;jednoczyc;centrolewice;bez;sld,204,0,408524.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: ryszard kalisz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz