Notowania

sejm
13.08.2007 12:48

SLD: Najpierw komisje śledcze, potem wybory

"SLD chce, by przed samorozwiązaniem Sejmu posłowie powołali komisje śledcze w sprawie śmierci Barbary Blidy i tzw. afery gruntowej" - oświadczył Jerzy Szmajdziński, szef klubu Sojuszu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Bartłomiej Zborowski)

*"SLD chce, by przed samorozwiązaniem Sejmu posłowie powołali komisje śledcze w sprawie śmierci Barbary Blidy i tzw. afery gruntowej" - oświadczył Jerzy Szmajdziński, szef klubu Sojuszu. *
Szmajdziński nie chciał powiedzieć, czy SLD poprze wniosek o samorozwiązanie, jeśli wcześniej nie powstaną komisje śledcze.

Według niego, SLD ma czas na podjecie decyzji w tej sprawie, ponieważ sytuacja zmienia się dynamicznie, a wniosku o samorozwiązanie Sejmu nie ma jeszcze w porządku obrad najbliższego posiedzenia izby (22-24 sierpnia).

_ W Sejmie złożone są dwa wnioski o skrócenia kadencji parlamentu - autorstwa Sojuszu i PO. _W ocenie Szmajdzińskiego, poniedziałek jest szczęśliwym dniem dla uczniów, nauczycieli, Związku Nauczycielstwa Polskiego, bo polska szkoła została uwolniona od Romana Giertycha, Ligi Polskich Rodzin i Młodzieży Wszechpolskiej.

"To dobry dzień dla polskiej szkoły, choć nie ma pewności, czy zmiana, która nastąpiła, spowoduje zmiany na lepsze" - powiedział odnosząc się do poniedziałkowych zmian w rządzie.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: sejm, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz