Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sld
21.05.2006 11:25

SLD nie powstawał za pieniądze z Moskwy

Nie ma dowodów na finansowanie PZPR z tak zwanej moskiewskiej pożyczki - uważa poseł Jerzy Szmajdziński (SLD). Polityk Sojuszu odpiera zarzuty PiS, że część majątku PZPR przejętego przez SLD, to pieniądze otrzymane od radzieckich służb specjalnych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Nie ma dowodów na finansowanie PZPR z tak zwanej moskiewskiej pożyczki - uważa poseł Jerzy Szmajdziński (SLD). Polityk Sojuszu odpiera zarzuty PiS, że część majątku PZPR przejętego przez SLD, to pieniądze otrzymane od radzieckich służb specjalnych. *

Adama Bielana z PiS i Szmajdzińskiego próbował pogodzić Bronisław Komorowski z Platformy Obywatelskiej mówiąc, że przy obecnym stanie sceny politycznej w kraju jedynym ratunkiem jest pełna jawność. Dlatego Komorowski popiera pomysł odtajnienia dokumentów dotyczących "moskiewskiej pożyczki", wnosi także o ujawnienie dokumentów dotyczących innych afer publicznych ostatnich kilkunastu lat.

Natomiast Ryszard Czarnecki z Samoobrony uznał, że sprawa pożyczki jest na tyle skandaliczna, iż - mimo jej przedawnienia - powinien zająć się nią wymiar sprawiedliwości.

Tagi: sld, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz