Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sld
01.06.2007 14:50

SLD wytoczy proces szefowi MSWiA

SLD zapowiedział, że wytoczy proces ministrowi Januszowi Kaczmarkowi. Chodzi o wypowiedzi ministra, w których zarzucał politykom lewicy, że mają zagraniczne konta, a pieniądze na nich zgromadzone pochodzą z nielegalnych źródeł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Andrzej Wiktor)

SLD zapowiedział, że wytoczy proces szefowi MSWiA Januszowi Kaczmarkowi. Chodzi o wypowiedzi ministra, w których zarzucał politykom lewicy, że mają zagraniczne konta, a pieniądze na nich zgromadzone pochodzą z nielegalnych źródeł.

:szefowi MSWiA"Podjęliśmy decyzję o wkroczeniu na drogę prawną, aby bronić naszego dobrego imienia" - mówi sekretarz generalny Sojuszu Grzegorz Napieralski.

W ubiegłym tygodniu szef MSWiA Janusz Kaczmarek powiedział, że są politycy z SLD, którzy mają konta za granicą, a pieniądze na nich zgromadzone prawdopodobnie pochodzą ze źródeł przestępczych.

Według zeznań oskarżonego m.in. o korupcję lobbysty Marka Dochnala, tajne konta mieli posiadać w Szwajcarii i Lichtensteinie byli prezydenccy ministrowie Marek Siwiec i Marek Ungier, były minister gospodarki Jacek Piechota, były minister skarbu Wiesław Kaczmarek, były szef resortu zdrowia Mariusz Łapiński i były szef NFZ Aleksander Nauman.

Rada Krajowa SLD zażądała od szefa MSWiA, by do 1 czerwca ujawnił nazwiska polityków Sojuszu, którzy mają konta za granicą, a także w jakich bankach zostały one założone, jakie środki zostały na nich zgromadzone oraz jakie są źródła ich pochodzenia. Władze Sojuszu zapowiedziały, że jeśli Kaczmarek nie uczyni tego, SLD pozwie go do sądu.

Tagi: sld, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz