Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śniadek domaga się komisji w sprawie sprzedaży stoczni

0
Podziel się

Lider Solidarności: Rząd okłamał społeczeństwo.

Śniadek domaga się komisji w sprawie sprzedaży stoczni
(prezydent.pl/GFDL)
bEiLXgKt

Janusz Śniadek uważa, że rząd okłamał społeczeństwo w sprawie sprzedaży stoczni. *Szef NSZZ _ Solidarność _ uważa, że trzeba powołać komisję śledczą, która zbadałaby sprawę prywatyzacji przemysłu stoczniowego. *

Janusz Śniadek, który był gościem radiowej Trójki ocenił, że rząd okłamał społeczeństwo a także kooperantów przemysłu stoczniowego w sprawie istnienia inwestora dla zakładów w Szczecinie i Gdyni.

Jednym z przedsiębiorstw, w które uderzył upadek stoczni są zakłady Cegielskiego z Poznania. W trakcie piątkowej manifestacji w obronie zakładu związkowcy skierowali petycję do premiera wzywającą szefa rządu do ratowania przedsiębiorstwa.

bEiLXgKv

Śniadek podkreślił, że brak odpowiedzi na wezwanie związkowców będzie oznaczał brak chęci prowadzenia dialogu z pracownikami. Zdaniem Śniadka, rząd nie szanuje pracowników i nie chce z nimi rozmawiać. Szef _ Solidarności _ ocenił, że metodą rozwiązywania problemów przez rząd jest konflikt.

Związkowiec podkreślił, że polską racją stanu powinna być obecnie ochrona miejsc pracy. Podkreślił, że obecnie w urzędach pracy jest już 96 tysięcy osób zgłoszonych do zwolnień grupowych.

bEiLXgKW
KOMENTARZE
(0)