Notowania

donald tusk
27.08.2008 06:35

Sondaż: PO i PiS bez zmian. Lewica ostro w dół

W najnowszym badaniu notowania SLD są niższe aż o połowę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

W najnowszym badaniu partiaDonalda Tuskacieszy się poparciem 49 procent respondentów.

_ Gazeta Wyborcza _ publikuje sondaż poparcia dla partii politycznych.
Pierwsze miejsce zajęła w nim Platforma Obywatelska - 49 procent poparcia, drugie Prawo i Sprawiedliwość - 29 procent, a trzecie Polskie Stronnictwo Ludowe - 6 procent. Ponad granicą progu wyborczego mieści się jeszcze Sojusz Lewicy Demokratycznej 5 procent.

W porównianiu z poprzednim sondażem, przeprowadzonym na początku sierpnia, poparcie dla SLD spadło o połowę. Poparcie dla PO i PiS nie zmieniło się, a poparcie dla PSL wzrosło o 2 procent.

Socjolog, profesor Jacek Raciborski powiedział _ Gazecie _, że spadek poparcia dla SLD oznacza krach nadziei, iż _ wystarczy zmiana szefa i trochę ostrzejszych wypowiedzi, żeby zaistnieć jako trzecia siła obok PO i PiS. SLD w tej formule nie ma szans stać się wielką formacją _ - konkluduje Raciborski.

| Sondaż przeprowadziła dla _ Gazety Wyborczej _ firma PBS DGA w dniach 22-24 sierpnia na reprezentatywnej próbie 1023 osób |
| --- |

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ **PO zmienia front. Reformy tylko na papierze?** ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/po;zmnienia;front;reformy;tylko;na;papierze,10,0,364298.html )
* [ PO o PSL: Nepotyzm i niekompetencja ]( http://news.money.pl/artykul/po;o;psl;nepotyzm;i;niekompetencja,246,0,358646.html )
* [ Wiadomości ze świata na Twojej stronie internetowej! ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

_ _

Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz