Notowania

sondaż
12.09.2008 07:06

Sondaż: PO może rządzić sama

Tylko trzy partie weszłyby do Sejmu, gdyby wybory odbyły się w pierwszy weekend września.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Tylko trzy partie weszłyby do Sejmu, gdyby wybory odbyły się w pierwszy weekend września

Tak wynika z sondażu GfK Polonia dla _ Rzeczpospolitej _. Przy takim rozkładzie głosów Platforma byłaby pierwszą w historii III RP partią rządzącą, która ponownie obejmuje władzę. - _ A rządzić mogłaby samodzielnie _ - dodaje gazeta.

Chęć oddania głosu na PO zadeklarowało 47 procent ankietowanych, co dałoby tej partii 309 miejsc w parlamencie. Prawo i Sprawiedliwość cieszy się 18-procentowym poparciem, co przełożyłoby się na 117 mandatów poselskich. Ostatnią partią, która dostałaby się do Sejmu, jest SLD. Na Sojusz swój głos chce oddać 5 procent badanych - co oznacza, że do Sejmu SLD wprowadziłby 32 posłów.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Sondaż: PO i PiS bez zmian. Lewica ostro w dół ]( http://news.money.pl/artykul/sondaz;po;i;pis;bez;zmian;lewica;ostro;w;dol,14,0,364302.html )
* [ **PO zmienia front. Reformy tylko na papierze?** ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/po;zmnienia;front;reformy;tylko;na;papierze,10,0,364298.html )
* [ Wiadomości ze świata na Twojej stronie internetowej! ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

_ Rzeczpospolita _ zauważa, że zmniejsza się deklarowana frekwencja w wyborach do Sejmu - w sierpniu chciało iść głosować 67 procent Polaków, teraz 63 procent.

| Sondaż przeprowadzono w dniach 5-7 września na ogólnopolskiej próbie 979 dorosłych osób. |
| --- |

Tagi: sondaż, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz