Notowania

lepper
11.07.2007 06:20

Sondaż: Polacy popierają premiera

41 procent Polaków uważa decyzję o zdymisjonowaniu Andrzeja Leppera za słuszną - wynika z sondażu, przeprowadzonego przez GFK Polonia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

41 procent Polaków uważa decyzję o zdymisjonowaniu Andrzeja Leppera za słuszną - wynika z sondażu, przeprowadzonego przez GFK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej".

Zdecydowanymi przeciwnikami tej decyzji jest jedynie 8 procent respondentów, zaś 14 procent ocenia, że posunięcie premiera "raczej nie było sluszne."

Na pytanie, czy w obecnej sytuacji politycznej powinny odbyć się wcześniejsze wybory, ponad 40 procent ankietowanych odpowiedziało "zdecydowanie tak", natomiast 32 procent - "raczej tak".

ZOBACZ TAKŻE:Lepper wierny, bo zastraszony
Zdecydowanymi przeciwnikami wcześniejszych wyborów jest 7 procent społeczeństwa, zaś 12 procent uważa, że wybory "raczej nie powinny się odbyć".

32 procent badanych ocenia, że pomimo zaistniałej sytuacji, gabinet Jarosława Kaczyńskiego nadal powinien rządzić. 35 procent odpowiedziało, , że "raczej tak". Zdecydowanie przeciwne rządom Jarosława Kaczyńskiego jest 9 procent respondentów, a 14 procent uważa, że "raczej" obecny gabinet nie powinien dalej rządzić.

Tagi: lepper, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz