Notowania

donald tusk
26.03.2010 16:30

Sondaż: Tyle samo Polaków krytykuje i chwali Tuska

Pozytywnie o pracy premiera mówiło 46 proc. Polaków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

W marcu pozytywnie o pracy premieraDonalda Tuskawypowiedziało się 46 proc. Polaków; tyle samo było niezadowolonych. Działania prezydentaLecha Kaczyńskiegodobrze oceniło 27 proc.; 66 proc. było zdania przeciwnego - wynika z sondażu TNS OBOP.

Wśród 46 proc. badanych, którzy pozytywnie odnieśli się do pracy premiera, 8 proc. było zdania, że Tusk zdecydowanie dobrze wypełnia swoje obowiązki, a 38 proc. że raczej dobrze.

31 proc. ankietowanych oceniło działalność premiera jako raczej złą, a 15 proc. jako zdecydowanie złą. Zdania w tej sprawie nie miało 8 proc. Polaków.

W porównaniu z ubiegłym miesiącem odsetek osób dobrze wyrażających się o pracy Tuska wzrósł o jeden punkt procentowy (w lutym 45 proc.). O 3 punkty proc. zwiększyła się liczba osób krytycznie patrzących na działalność premiera (w lutym - 43 proc.). Niezdecydowanych w lutym było 12 proc. badanych.

Natomiast zdecydowanie zadowolonych z pracy prezydenta było 5 proc., a raczej zadowolonych - 22 proc. 28 proc. ankietowanych zdecydowanie krytycznie odniosło się do działań prezydenta, a 38 proc. - raczej krytycznie. W tej kwestii nie wypowiedziało się 7 proc. badanych.

O 2 punkty proc. w porównaniu z lutym wzrosła liczba osób pozytywnie oceniających wypełnianie przez prezydenta swoich obowiązków. Osób krytycznie patrzących na pracę Lecha Kaczyńskiego w lutym było o jeden punkt proc. mniej niż w marcu. Osób, które nie wyraziły swojego zdania w tej kwestii w ubiegłym miesiącu było 10 proc.

TNS OBOP pytał także ankietowanych o ocenę pracy rządu. Wśród 61 proc. Polaków, którzy krytycznie ocenili działalność Rady Ministrów, zdecydowanie źle o rządzie wypowiedziało się 17 proc., a raczej źle 44 proc. badanych. Natomiast raczej dobrze o działalności rządu wyraziło się 29 proc.; zdecydowanie dobrze tylko 3 proc. ankietowanych. Zdania w tej sprawie nie miało 7 proc. Polaków.

Notowania Rady Ministrów w porównaniu z lutym są bardzo zbliżone. Odsetek osób wyrażających pozytywne opinie o pracach rządu wzrósł w porównaniu z ubiegłym miesiącem o 2 punkty procentowe (30 proc. w lutym). Natomiast liczba osób krytycznie patrzących na działalność rządu jest taka sama w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, po 61 proc.

O 2 punkty proc. w porównaniu z lutym zmniejszył się odsetek osób niezdecydowanych.

Sondaż TNS OBOP zrealizowano w dniach 4-7 marca 2010 roku na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Lepiej oceniamy pracę prezydenta, fatalnie Sejmu ]( http://news.money.pl/artykul/lepiej;oceniamy;prace;prezydenta;fatalnie;sejmu,117,0,602997.html )
* [ Polacy: Sprawy kraju idą w złym kierunku ]( http://news.money.pl/artykul/polacy;sprawy;kraju;ida;w;zlym;kierunku,230,0,602086.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz