Notowania

afera hazardowa
08.10.2009 07:42

Specjalne zadanie dla Schetyny?

Według polityków PO dymisja szefa MSWiA przekreśla jego szanse na fotel premiera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Przeniesienieszefa MSWiAdo klubu parlamentarnego ma zapobiec rozłamowi w Platformie - spekulują media.

Zadaniem Schetyny będzie przede wszystkim utrzymanie równowagi w klubie parlamentarnym między lewicującym skrzydłemJanusza Palikotaa konserwatystamiJarosława Gowina. - twierdzi _ Gazeta Wyborcza. _

Szeregowi posłowie PO komentują odejście Schetyny z rządu jako pożegnanie się z marzeniami o stanowisku premiera. Mimo odpowiedzialnej funkcji jaką jest szefostwo klubu parlamentarnego, usunięcie z rządu jest dla tego ambitnego polityka degradacją.

Taka sytuacja jest szczególnie korzystna dlaBronisława Komorowskiego, który nie dość, że pełni eksponowaną funkcję marszałka Sejmu, to jeszcze nie miał nic wspólnego z aferą hazardową. Może mu to pomóc w wyścigu do fotela premiera.

Inne powody odwołania można usłyszeć przy okazji ministrów z kancelarii premiera.Sławomir NowakiRafał Grupińskizapłacili posadami ponieważ nie sprawdzili się. Jeden z rozmówców _ Gazety _ mówi, że podobny los spotkałby Tomasza Arabskiego, ale ten w przeciwieństwie do Nowaka i Grupińskiego nie jest posłem i nie ma dokąd wracać.

Z kolei rzecznik rząduPaweł Graśzostał odwołany z powodu sprawy z wynajmowanym przez niego domem. Sprawę bada na razie prokuratura, ale usunięcie go z bliskiego otoczeniaDonalda Tuskato ucieczka od kłopotów byłego ministra. _ Gazeta Wyborcza _ spekuluje, że najbliższe grono doradców premiera może zasilić Krzysztof Kilian. Ten były polityk KLD jest wymieniany również w kontekście obsady Ministerstwa Sportu. Z kolei szefem CBA, po odwołaniu Kamińskiego miałby zostać obecny szef CBŚ - Paweł Wojtunik.

* [ PO traci poparcie. PiS zaciera ręce i zyskuje ]( http://news.money.pl/artykul/po;traci;poparcie;pis;zaciera;rece;i;zyskuje,122,0,543354.html )
* [ Komorowski uważa, że komisja śledcza niepotrzebna ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/komorowski;uwaza;ze;komisja;sledcza;niepotrzebna,184,0,543416.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: afera hazardowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz