Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
beata dorota sawicka
10.12.2008 15:54

Sprawą Sawickiej zajmie się sąd w Warszawie

O przeniesienie procesu z Gdańska do stolicy wystąpiła obrona byłej posłanki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bogdan Borowiak)

Sąd Apelacyjny w Gdańsku zdecydował o przekazaniu do Sądu Okręgowego w Warszawie sprawy b. posłanki Platformy ObywatelskiejBeaty Sawickieji burmistrza Helu Mirosława W.

Z wnioskiem o przeniesienie procesu z Sądu Okręgowego w Gdańsku do sądu w Warszawie wystąpiła obrona byłej posłanki, argumentująca, że z 34 świadków w sprawie 26 mieszka lub pracuje w stolicy.

Beata Sawicka jest oskarżona o podżeganie i nakłanianie do korupcji oraz płatnej protekcji, przyjęcie korzyści majątkowej i powoływanie się na wpływy w organach władzy. Przestępstwa te są zagrożone karą do 10 lat więzienia.

W październiku 2007 roku funkcjonariusze CBA zatrzymali Sawicką w momencie, gdy przyjmowała łapówkę za _ ustawienie _ przetargu na zakup 2-hektarowej działki na Helu. Ponownie, już po wygaśnięciu jej immunitetu, była posłanka została zatrzymana na początku listopada ub. roku, po czym prokuratura postawiła jej zarzuty. Sąd Okręgowy w Poznaniu zdecydował o zastosowaniu wobec Sawickiej aresztu, chyba że wpłaci 300 tys. zł kaucji. Pieniądze wpłacił za byłą posłankę jej obrońca.

Tagi: beata dorota sawicka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz