Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sprawa tarczy może się przedłużyć

0
Podziel się

Sikorski: Polska powinna zachować wstrzemięźliwość w sprawie tarczy.

Sprawa tarczy może się przedłużyć
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDTXXBlx

Kończąc wizytę w Waszyngtonie minister spraw zagranicznychRadosław Sikorskipowiedział, że Polska powinna zachować wstrzemięźliwość w sprawie tarczy antyrakietowej.

W wywiadzie dla Polskiego Radia Sikorski przyznał, że Demokraci są bardziej sceptyczni wobec tego projektu. Powiedział, że nowa administracja USA mówi bardzo konsekwentnie, iż będzie chciała tej sprawie przyjrzeć się od nowa. Zdaniem Sikorskiego przyjaźń polsko-amerykańska nie zaczęła się od tarczy i na niej się nie skończy, niezależnie od decyzji w tej sprawie.

Podczas wizyty w Waszyngtonie Sikorski zadeklarował, że w ramach budowy wzajemnego zaufania z Rosją w sprawie tarczy antyrakietowej, Polska jest gotowa zgodzić się na _ prawie stałą _ obecność rosyjskich inspektorów w amerykańskich bazach. Szef MSZ dodał, że projekty takich propozycji już istnieją i są konsultowane ze stroną czeską i amerykańską. Następnie zostaną przekazane władzom w Moskwie.

bDTXXBlz

Podczas wizyty w USA Radosław Sikorski spotkał się między innymi z byłą sekretarz stanu Madeleine Albright, jej zastępcą Strobem Talbottem oraz republikańskim senatorem Chuckiem Hagelem, który jest wymieniany jako kandydat na sekretarza obrony w rządzie Baracka Obamy. Szef polskiej dyplomacji uważa, że w Waszyngtonie panuje bardzo dobry klimat wobec naszego kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

bDTXXBma
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)