Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sri Lanka: Partia prezydencka ogłasza zwycięstwo

0
Podziel się:

Mahinda Rajapaksa chce zdobyć 2/3 głosów, by zmienić konstytucję.

Sri Lanka: Partia prezydencka ogłasza zwycięstwo
(PAP/EPA)
bECuQPgB

Prezydent *Mahinda Rajapaksa *zabiega o uzyskanie w nowym parlamencie większości dwóch trzecich głosów, aby dokonać zmian w konstytucji.

Minister transportu Dullas Alahaperuma, przedstawiciel proprezydenckiego Zjednoczonego Ludowego Sojuszu Wolności, powiedział, że jego ugrupowanie zdobyło w 22 okręgach 138-142 miejsca w 225-osobowym parlamencie. _ - Wygraliśmy wybory _ - podkreślił minister.

Czwartkowe wybory były pierwszymi na Sri Lance po trwającej ćwierć wieku wojnie przeciwko tamilskim rebeliantom.

bECuQPgD

Obecne władze praktycznie nie miały konkurencji, gdyż opozycja jest rozproszona. Jej kandydat - były szef armii Sarath Fonseka, współautor zwycięstwa nad Tamilskimi Tygrysami, został aresztowany i ma stanąć przed sądem wojskowym. Największa partia opozycyjna - Zjednoczona Partia Narodowa (UNP) stoi przed zmianą kierownictwa i jest podzielona po serii klęsk wyborczych.

Opozycyjni politycy oskarżają prezydenta Rajapaksę o uciszanie krytyków i dążenie do utrzymania władzy przez członków swojej rodziny. Podejrzewają, że prezydent będzie próbował zmienić konstytucję i pozostać u władzy po 2017 roku, kiedy kończy się jego druga kadencja.

ZOBACZ TAKŻE:

bECuQPhe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)