Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sri Lanka: Zamach samobójczy w obozie uchodźców

0
Podziel się

Zginęło około 17 osób, w tym wielu żołnierzy.

Sri Lanka: Zamach samobójczy w obozie uchodźców
(PAP/EPA)
bEgEAbhh

_ - W zamachu w obozie uchodźców tamilskich na północy Sri Lanki zginęło około 17 osób, w tym wielu żołnierzy - co najmniej 45 cywilów zostało rannych _- podały wojskowe źródła w Kolombo.

Zamachowczynią była kobieta, która wmieszała się w tłum uchodźców, uciekających ze strefy walk armii z separatystami tamilskimi. Terrorystka zdetonowała ukryty pod ubraniem ładunek w momencie, gdy grupa znalazła się na posterunku armii, gdzie przeprowadzano kontrolę uchodźców.

Do wydarzenia doszło w miejscowości Wiszwamadu, niedawno zdobytej przez armię.

bEgEAbhj

Z rejonu walk w ciągu ostatnich trzech dni uciekło ponad 15 tysięcy cywilów. Według ONZ-owskich organizacji pomocowych, w bezpośrednim zagrożeniu w strefie walk nadal pozostaje około 250 tysięcy cywilów.

ZOBACZ REPORTAŻ O WOJNIE DOMOWEJ W SRI LANCE (ang.):

Wojna toczy się obecnie na obszarze około dwustu kilometrów kwadratowych w rejonie Wanni. W czasie weekendu na północy Sri Lanki, pod miastem Puthukkudiyiruppu, gdzie dochodzi do najcięższych walk, oddziały Tamilskich Tygrysów podjęły kontrofensywę, usiłując przełamać linie obrony sił rządowych. Próba nie powiodła się.

| TRAGICZNY BILANS WALK NA SRI LANCE |
| --- |
| Wojna w Sri Lance kosztowała życie ponad 70 tysięcy osób. Tamilowie, stanowiący większość na północy i wschodzie wyspy, walczą o oderwanie tych terenów od reszty kraju, zamieszkanego głównie przez Syngalezów. |

bEgEAbhK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)