Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Stachursky w duecie z Gronkiewicz-Waltz

0
Podziel się:

Kandydatka PO na prezydenta Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz śpiewająco przedstawiła ostateczną wersję jej programu dla stolicy.

Stachursky w duecie z Gronkiewicz-Waltz
(PAP/Andrzej Wiktor)

"Nie walczymy o władzę nad Warszawą, nie walczymy o władzę dla siebie, o władzę dla władzy - jak to robi PiS" - przekonywała kandydatka PO na prezydenta Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podczas konwencji programowej.

Razem dla Warszawy

"My po prostu chcemy, by Warszawa była taka, o jakiej marzył Stefan Starzyński - wielka i piękna. I taka, o jakiej marzył Jacek Kuroń - solidarna i odpowiedzialna" - mówiła.

"Ja nie walczę o Warszawę po to, żeby spełnić oczekiwania liderów jakiejś partii. Nie chcę wykorzystać Warszawy jako trampoliny do walki o kolejne stanowisko. Tu się urodziłam, tu uczyłam, tu pracuję. Kocham to miasto i chcę, by wszyscy, którzy związali z nim życie, czuli się w nim dobrze" - mówiła.

_ Na konwencji pojawił się Jacek Stachursky; odśpiewał razem z działaczami Platformy "Zostańmy razem". _

Śmieci, architektura i sport

W sierpniu program kandydatki PO oddano do konsultacji społecznych. Jego ostateczny kształt jest wynikiem współpracy m.in. z organizacjami pozarządowymi. Zawiera m.in. szczegółowe rozwiązania dla warszawskich dzielnic.

W wyniku konsultacji program uzupełniono m.in. o postulat likwidacji stanowiska naczelnego architekta Warszawy. "Naczelnym architektem będą plany zagospodarowania przestrzennego. Trzeba zamknąć drzwi dla spekulacji gruntami" - mówiła kandydatka PO. Program uzupełniono też o postulaty: rewitalizacji terenów sportowych na terenie Warszawy, stworzenia systemu segregacji odpadów i budowy w stolicy nowoczesnego centrum kongresowo-widowiskowego.

"Poleć znajomemu"

Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk oficjalnie zarekomendował wyborcom Hannę Gronkiewicz-Waltz jako kandydatkę na prezydenta Warszawy.

"Hanna Gronkiewicz-Waltz to faworyt wyborów na prezydenta Warszawy, bo potrafi mądrze i odpowiedzialnie myśleć, mówić i działać dla dobra stolicy" - powiedział szef PO Donald Tusk, dodając, że obecnie w dobie "tumultu politycznego, upadku obyczajów, lekceważenia ludzi" Hanna Gronkiewicz-Waltz ma dar powagi, odpowiedzialności, poważnego traktowania każdego człowieka. Dlatego - w jego ocenie - Gronkiewicz-Waltz na stanowisku prezydenta Warszawy będzie "człowiekiem bezcennym".

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)