Notowania

korea
17.08.2009 10:01

Stan nadzwyczajnego pogotowia w Korei Płn.

Rozpoczynają się amerykańsko-południowokoreańskie manewry wojskowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Władze północnokoreańskie wprowadziły w poniedziałek stan _ nadzwyczajnego pogotowia _ w kraju w związku z rozpoczynającymi się w Korei Południowej wspólnymi amerykańsko-południowokoreańskimi manewrami wojskowymi. *

Jak podała agencja KCNA, rozkaz postawienia w stan pogotowia _ wszystkich obywateli i sił zbrojnych _ wydało naczelne dowództwo KRLD, na którego czele stoi lider kraju Kim Dzong Il. _ KRLD odpowie na każdą prowokację militarną, bezlitośnie rozbijając w pył agresorów z pomocą wszystkich ofensywnych i defensywnych środków, łącznie z nuklaernym systemem odstraszania _ - pisze KCNA.

ZOBACZ TAKŻE: Phenian otworzy przejścia graniczne z Koreą Płd.
W niedzielę Phenian formalnie zaprotestował przeciwko manewrom na Południu.

Ćwiczenia, mające potrwać od poniedziałku do 27 sierpnia, opatrzone zostały kryptonimem _ Ulji Freedom Guardian _. Obejmować mają m.in. symulacje komputerowe oraz ćwiczenia i testy łączności.

W Korei Płd. stacjonuje ponad 28 tys. amerykańskich żołnierzy, mających służyć za wsparcie dla 670-tysięcznej armii tego kraju.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: korea, manewry, sytuacja, usa, wiadomości, gospodarka, polityka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz