Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stasiak lub Szczygło zastąpią Kownackiego?

0
Podziel się:

Po powrocie z urlopu Kownacki najpewniej straci stanowisko szefa prezydenckiej kancelarii.

Stasiak lub Szczygło zastąpią Kownackiego?
(PAP/Grzegorz Jakubowski)
bESYvPGZ

*Szef BBN Aleksander Szczygło i wiceszef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak są najczęściej wymieniani jako ci, którzy mają największe szanse zastąpić Piotra Kownackiego na stanowisku szefa Kancelarii. *

_ - Kancelaria funkcjonuje normalnie, obecna sytuacja nie ma większego znaczenia dla jej pracy - zapewnia prezydencki minister Paweł Wypych. _ _Według piątkowej __ Rzeczpospolitej _, kariera Piotra Kownackiego jako szefa Kancelarii Prezydenta jest już praktycznie skończona. Kownacki został wysłany na przymusowy urlop po tym, jak w miniony weekend w wywiadzie prasowym skrytykował prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

_ Rz _ ocenia, że największe szanse na zastąpienie Kownackiego mają Stasiak i Szczygło. Wśród potencjalnych kandydatów wymieniana jest także posłanka PiS Elżbieta Jakubiak.

bESYvPHb

Wypych twierdzi, że zarówno Szczygło, jak i Stasiak _ bez problemu _ mogliby pełnić funkcję szefa Kancelarii. _ To jednak decyzja pana prezydenta. Powinna zapaść w miarę szybko (...) Prezydent musi uznać wszystkie za i przeciw _ - zaznaczył.

Pytany o doniesienia _ Rz _ na temat zmiany na stanowisku szefa Kancelarii Prezydenta, Stasiak powiedział w piątek w radiowej Trójce, że _ tego typu sprawy leżą wyłącznie w gestii prezydenta _. Dodał, że Kancelaria Lecha Kaczyńskiego _ pracuje normalnie _.

Na pytanie, kiedy może zapaść ewentualna decyzja o zmianie na stanowisku szefa Kancelarii, Stasiak odpowiedział, że _ jak najszybciej, z namysłem, z roztropnością _.

Jakubiak, która w latach 2005-2007 była szefową gabinetu prezydenta, podkreśliła, że nie miała żadnej propozycji od prezydenta ani od jego współpracowników, aby objąć funkcję szefa Kancelarii Prezydenta. _ - Sądzę, że prezydent nie ma na myśli mnie w roli szefa kancelarii. Nie otrzymałam takiej propozycji _ - zaznacza.

bESYvPHh

Według niej, zarówno Stasiak, jak i Szczygło są bardzo dobrymi kandydatami na szefa prezydenckiej kancelarii. _ - Władysław Stasiak to człowiek o ogromnej wiedzy i lojalności. Zna urzędników w Kancelarii Prezydenta _ - ocenia Jakubiak.

Jej zdaniem, Kownacki nie ma większych szans, aby po urlopie dalej być szefem Kancelarii. _ - To raczej niemożliwe _ - ocenia. Zgadza się z nią Lena Dąbkowska-Cichocka (PiS), która była podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta Kaczyńskiego.

Według niej, prezydent może poczekać z decyzją o tym, kogo mianuje szefem Kancelarii. _ Nie sądzę, żeby zmiana nastąpiła natychmiast. Kancelaria działa sprawnie _ - uzasadniła.

Jakubiak dodała, że prezydent może wszystkich zaskoczyć i wybrać kogoś niezwiązanego z Kancelarią. _ Widzę kilka potencjalnych kandydatur. Nie będę jednak ich zdradzała _ - powiedziała Jakubiak.

bESYvPHi
bESYvPHC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)