Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stasiak o Kaczyńskim: Nikt nie ma przymiotów boskich

0
Podziel się:

Dotychczasowa prezydentura obfitowała w wiele dobrych zdarzeń.

Stasiak o Kaczyńskim: Nikt nie ma przymiotów boskich
(prezydent.pl/GFDL)
bFevtcqJ

Zwrócenie uwagi na sprawy bezpieczeństwa energetycznego, na pamięć historyczną, na kwestie dotyczące finansów publicznych, to - w ocenie szefa prezydenckiej kancelariiWładysława Stasiaka- główne sukcesy czterech lat prezydenturyLecha Kaczyńskiego.

23 grudnia mijają cztery lata prezydentury Lecha Kaczyńskiego, który w 2005 roku wygrał wybory, pokonując w drugiej turze kandydata PODonalda Tuska. Kolejne wybory - już za rok. Lech Kaczyński objął urząd prezydenta 23 grudnia 2005 roku. W tym dniu złożył przed Zgromadzeniem Narodowym uroczystą przysięgę.

Stasiak, podkreślił, że trzeba pamiętać, iż jesteśmy jeszcze w jej trakcie. _ - Bardzo liczę na to, że jeszcze będziemy niejednokrotnie podsumowywać kolejne lata, gdyby pan prezydent zechciał zdeklarować się co do kontynuacji _ - powiedział minister.

bFevtcqL

Jego zdaniem, dotychczasowa prezydentura Lecha Kaczyńskiego obfitowała w wiele dobrych zdarzeń, m.in. poprzez podkreślanie roli takich zagadnień jak: bezpieczeństwo energetyczne, pamięć historyczna, spójność społeczna czy stan finansów publicznych. Według Stasiaka, prezydent dbał też o jasne postawienie sprawy podmiotowości Polski w stosunkach międzynarodowych oraz miejsca Polski w Europie.

Szef Kancelarii Prezydenta ocenił też, że w czasie prezydentury Lecha Kaczyńskiego było podejmowanych wiele ważnych wyzwań. _ Ja nie należę do tych, którzy byliby skłonni na tym etapie dokonywać jakiś generalnych podsumowań _ - zaznaczył jednak.

Pytany, czy Lech Kaczyński nie jest już zmęczony pełnieniem urzędu odparł, że absolutnie nie. _ Prezydent jest człowiekiem, który lubi mierzyć się z poważnymi i konkretnymi wyzwaniami _ - zaznaczył.

bFevtcqR

Na pytanie o błędy prezydentury Lecha Kaczyńskiego powiedział jedynie, że _ nikt nie ma przymiotów boskich _ i pewnie każdemu z nas coś się udaje, a coś nie. _ Ale proszę nie wymagać od szefa kancelarii, że akurat mówił o tych odcieniach prezydentury _ - żartował Stasiak.

bFevtcrm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)