Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szef NATO w Warszawie. Świętuje rocznicę

0
Podziel się:

Jaap de Hoop Scheffer spotka się m.in. z prezydentem i premierem.

Szef NATO w Warszawie. Świętuje rocznicę
(PAP/EPA)

Do Polski przylatuje dziś sekretarz generalny NATO Jaap de Hoop Scheffer. Wizyta jest związana z 10. rocznicą wstąpienia naszego kraju do Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Wcześniej sekretarz generalny odwiedził Czechy i Węgry, które razem z Polską świętują 10-lecie członkostwa w Pakcie.

Przed południem sekretarz generalny NATO spotka się z prezydentemLechem Kaczyńskim. Podczas spotkania polski prezydent odznaczy Jaapa de Hoop Scheffera Krzyżem Wielkim Orderu Zasługi RP.

Po rozmowie z prezydentem Kaczyńskim sekretarz generalny NATO spotka się z premieremDonaldem Tuskiem. Po południu Jaap de Hoop Scheffer weźmie udział w Forum Transatlantyckim - konferencji z okazji 10. rocznicy rozszerzenia Sojuszu o Polskę, Czechy i Węgry.

Raport Money.pl
*10 lat w NATO. Żołnierz kosztuje trzy razy więcej * Od momentu wejścia do sojuszu polskie wojsko zostało odchudzone o blisko 40 proc. Jeden żołnierz kosztuje nas jednak prawie trzy razy więcej niż w 1999 roku. zobacz raport Money.pl

To kolejna po Krakowie wizyta szefa NATO w Polsce w ostatnich dwóch tygodniach i zapewne pożegnalna, bo w połowie roku Jaap de Hoop Scheffer kończy kadencję. O wyborze następcy zdecydują kraje członkowskie i musi to być decyzja jednomyślna. Nie jest wykluczone, że poznamy ją już na kwietniowym szczycie Sojuszu w Strasburgu i Kehl. Jeśli zgody nie będzie, negocjacje mogą potrwać nawet do wakacji.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
polityka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)