Notowania

wybory
09.01.2010 13:00

Szmajdziński rozkręca kampanię wyborczą

Szefową sztabu wyborczego kandydata SLD została Jolanta Szymanek-Deresz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Kandydat SLD na prezydentaJerzy Szmajdzińskiprzedstawił byłą szefową kancelarii prezydenta Aleksandra KwaśniewskiegoJolantę Szymanek-Deresz jako szefową swego sztabu wyborczego.

Jak mówił na sobotniej konferencji prasowej Szmajdziński, Szymanek-Deresz to osoba znana, rozpoznawalna, dynamiczna i kompetentna. Dodał, że - co również bardzo ważne - Szymanek-Deresz ma już za sobą wiele lat bardzo udanej współpracy z ówczesnym prezydentem.

Jerzy Szmajdziński uważa, że Szymanek - Deresz jest najlepszym kandydatem na szefa jego sztabu wyborczego. Jak dodał, wybór skonsultował z wieloma przedstawicielami SLD.

POSŁUCHAJ JERZEGO SZMAJDZIŃSKIEGO:

(Dźwięk: IAR)

Szef SLD Grzegorz Napieralski uważa, że Jolanta Szymanek - Deresz zagwarantuje merytoryczną kampanię wyborczą.

POSŁUCHAJ GRZEGORZA NAPIERALSKIEGO:

(Dźwięk: IAR)

Szmajdziński to pierwszy kandydat na prezydenta, który przedstawi swego szefa sztabu. _ - Jesteśmy partią bardzo dynamiczną i dobrze przygotowaną, stąd bardzo szybkie ogłoszenie szefa sztabu wyborczego, który przygotuje cały kalendarz prowadzenia kampanii wyborczej _ - zaznaczył szef SLDGrzegorz Napieralski.

Dodał, że Szmajdziński, który jest również wicemarszałkiem Sejmu, chciałby jednocześnie co jakiś czas prezentować swą kandydaturę i przypominać o starcie w tegorocznych wyborach.

Jak mówią nieoficjalnie politycy SLD, wskazanie Szymanek-Deresz jako szefowej kampanii ma pokazać, że ewentualna prezydentura Szmajdzińskiego byłaby kontynuacją prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego.

Oleksy: Szmajdziński nie będzie musiał tańczyć.
Były prezydent miałby z kolei stanąć na czele Komitetu Wyborczego wspierającego kandydaturę Szmajdzińskiego.

Tymczasem wiceszef SLD powoli _ rozkręca _ swoją kampanię wyborczą. Będzie intensywnie jeździł po Polsce. Na początek odwiedził kilkanaście miast i miejscowości w swoim macierzystym okręgu - Dolnym Śląsku.

Ma zostać też uruchomiona strona internetowa kandydata Sojuszu, a w ciągu kolejnych kilkunastu tygodni Szmajdziński weźmie udział, wraz z Napieralskim, w 16 konwencjach wojewódzkich Sojuszu.

Obecny wicemarszałek Sejmu ma również, oprócz prowadzenia własnej kampanii wyborczej, wspierać kandydatów lewicy startujących na prezydentów miast. Cykl wojewódzkich konwencji Sojuszu zakończy ogólnopartyjna konwencja prezydencka, na której zaprezentowane zostanie m.in. hasło kampanii Szmajdzińskiego.

* [ Prezydencki sondaż: Tusk i Kaczyński w II turze ]( http://news.money.pl/artykul/prezydencki;sondaz;tusk;i;kaczynski;w;ii;turze,112,0,572272.html )
* [ Dla Tuska prezydentura będzie ucieczką od problemów ]( http://news.money.pl/artykul/dla;tuska;prezydentura;bedzie;ucieczka;od;problemow,123,0,572539.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: wybory, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz