Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
szpital
10.06.2007 20:29

Szpital MSWiA ukradł miliony złotych

3 mln zł wyłudził szpital MSWiA w ciągu trzech miesięcy od Narodowego Funduszu Zdrowia.

Podziel się
Dodaj komentarz

3 mln zł wyłudził szpital MSWiA w ciągu trzech miesięcy od Narodowego Funduszu Zdrowia ustaliło Centralne Biuro Antykorupcyjne - potwierdził rzecznik CBA Tomasz Frątczak. Dodał, że chodzi o listopad i grudzień 2006 r. oraz styczeń 2007 r., czyli te miesiące, które badali funkcjonariusze CBA.

"Należy spodziewać się, że osoby odpowiedzialne za ten proceder usłyszą zarzuty. Będziemy o tym informować, gdy zarzuty zostaną postawione" - powiedział Frątczak. "Nie mogę obecnie przesądzać kiedy i w jakim zakresie zostaną one postawione" - zaznaczył, dodając, że trwają czynności procesowe.

Informacje o ustaleniach CBA dotyczącą wysokości wyłudzonej kwoty podał tygodnik "Wprost" w wydaniu internetowym. Jak można tam przeczytać, zdaniem CBA o procederze wiedział były dyrektor placówki Marek Durlik. "Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, wkrótce może on usłyszeć zarzuty w tej sprawie" - napisał "Wprost". "To absurd. Nie jestem w stanie stać za każdym lekarzem i sprawdzać, co robi" - powiedział Durlik tygodnikowi.

_ Funkcjonariusze CBA zabezpieczyli kilka tysięcy kart pacjentów szpitala MSWiA. _W ubiegłym tygodniu Frątczak powiedział, że kopie dokumentów będą stanowiły dowody w sprawie oraz, że oryginały dokumentów są zwracane do szpitala.

Durlik powiedział wówczas, że w czasie trzech miesięcy, które badało CBA, szpital wykazywał w dokumentacji pacjentów leczonych na oddziale ratunkowym, zamiast na oddziałach specjalistycznych.

Jak tłumaczył, pacjenci z oddziałów specjalistycznych - np. kardiologicznego, neurologicznego - gdy nie było tam dla nich łóżek, leżeli na łóżkach w oddziale ratunkowym; 18 łóżek oddziału ratunkowego było bowiem traktowane w szpitalu jak bufor dla oddziałów specjalistycznych. Dodał, że w innym przypadku ci pacjenci musieliby leżeć na korytarzu, podczas gdy łóżka oddziału ratunkowego, z pełnym wyposażeniem, pozostawałyby puste.

Durlik zapewnił też, że nie było tak, że za tych pacjentów NFZ płacił dwa razy - za pobyt na oddziale ratunkowym i specjalistycznym.

Tagi: szpital, mswia, nfz, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz