Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tarcza antyrakietowa: Czechy chcą zaprosić Rosję

0
Podziel się

Moskwa miałaby przyłączyć do projektu sieć swoich radarów.

Tarcza antyrakietowa: Czechy chcą zaprosić Rosję
(EPA/PAP)
bDTXrvKd

Szef czeskiej dyplomacji chciałby by Rosja _ w sensowny sposób _ włączyła się w projekt tarczy, zamiast zabiegać o jej zablokowanie.

Karel Schwarzenberg wyjaśnił, że zamiast domagać się zaniechania budowy amerykańskiego radaru w jego kraju, Moskwa mogłaby przyłączyć do niego sieć swoich radarów. Minister reagował tak na wystąpienie niemieckiej kanclerz Angeli Merkel. We wtorek mówiła ona o konieczności włączenia Rosji do tarczy antyrakietowej w Czechach i Polsce.

Słowa Schwarzenberga ostro skrytykował Lubomir Zaoralek, odpowiedzialny za sprawy zagraniczne w socjaldemokratycznym gabinecie cieni. Lubomir Zaoralek powołuje się przy tym na oświadczenie Schwarzenberga, że _ cały ten system _ jest skierowany przeciw Rosji.

bDTXrvKf

Dlatego też - według socjaldemokraty - szef dyplomacji powinien się zastanowić, do czego ten system ma właściwie służyć. Jego wypowiedzi są, zdaniem lewicowego polityka, _ dolewaniem oliwy do ognia _ w dyskusji na temat tarczy antyrakietowej. Zaoralek twierdzi, że negatywne stanowisko jego partii wobec amerykańskiego radaru nie zmieniłoby się, nawet gdyby Moskwa przyłączyła się do tego projektu.

bDTXrvKG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)