Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tarcza antyrakietowa tylko w NATO

0
Podziel się

USA nie przewidują lokalizacji elementów tarczy poza terytorium Sojuszu.

Tarcza antyrakietowa tylko w NATO
(Nevada Tumbleweed/cc/flickr)
bCZsJwIB

USA nie przewidują lokalizacji żadnego z elementów zrewidowanego projektu tarczy antyrakietowej na terytorium krajów nie należących do NATO - powiedział wiceminister obrony USA Alexander Vershbow.

_ - Nie prowadzimy konsultacji z żadnym krajem spoza NATO i nie przewidujemy rozmieszczenia elementów naszej obrony przeciwrakietowej na terytorium krajów nie należących do NATO _ - oświadczył Vershbow w Tbilisi.

Rosja z zadowoleniem powitała rezygnację Stanów Zjednoczonych z rozmieszczenia ZOBACZ TAKŻE: Tarcza antyrakietowa w Turcji?
elementów tarczy antyrakietowej w Polsce i w Czechach, wyrażając jednocześnie oczekiwanie, że Waszyngton przedstawi Moskwie szczegóły swej nowej koncepcji obrony przed pociskami balistycznymi.

bCZsJwID

O nowej tarczy w Warszawie

Jutro o nowym systemie obrony przeciwrakietowej w Europie rozmawiać będzie w Polsce wiceprezydent USA Joe Biden. Jego doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Tony Blinken powiedział, że Polska może w tym nowym systemie odegrać centralną rolę. Doradca Bidena potwierdził, że rząd USA zaoferował Polsce lokalizację na jej terytorium lądowej wersji antyrakiet SM-3, będących kluczowym elementem nowego systemu obrony przeciw rakietom krótkiego i średniego zasięgu z Iranu.

W czwartek Biden będzie w Rumunii, a w piątek w Czechach.

bCZsJwJe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)