Notowania

pakistan
09.02.2009 10:01

"Taśma z egzekucji potwierdza najgorsze obawy"

Szef MSZ uważa, że nagranie, na którym zarejestrowano bestialską egzekucję jest prawdopodobnie autentyczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

*Minister spraw zagranicznych powiedział, że taśma z egzekucji Polaka w Pakistanie potwierdza najgorsze obawy. *

Radosław Sikorski dodał, że nagranie jest prawdopodobnie autentyczne.

POSŁUCHAJ SZEFA MSZ:

Minister nie potwierdził natomiast informacji o odnalezieniu ciała Polaka. Sikorski podkreśla, że polski rząd wykorzystał wszelkie dostępne kanały, by ratować Polaka. Zdaniem szefa MSZ rząd będzie w stanie udowodnić, że działał aktywnie i zrobił wszystko, by porwany Polak odzyskał wolność.

POSŁUCHAJ SZEFA MSZ:


Według wcześniejszych informacji ugrupowanie Tehrik-e-Taliban - odpowiedzialne za porwanie polskiego inżyniera - nadal odmawia wydania ciała zabitego Polaka. W zamian Talibowie wciąż żądają uwolnienia więzionych towarzyszy oraz wycofania wojsk rządowych z pasztuńskich terytoriów plemiennych.

Jednocześnie talibowie poinformowali, iż nie chcieli i nie chcą żadnego okupu. Ich żądania miały charakter polityczny i kierowane były pod adresem władz Pakistanu.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Talibowie nadal odmawiają wydania ciała Polaka? ]( http://news.money.pl/artykul/talibowie;nadal;odmawiaja;wydania;ciala;polaka,39,0,425767.html )
* [ Koalicja: W sprawie porwanego rząd zrobił wszystko ]( http://news.money.pl/artykul/koalicja;w;sprawie;porwanego;rzad;zrobil;wszystko,216,0,425688.html )

Geofizyka Kraków potwierdza śmierć inżyniera

Firma, w której zatrudniony był polski inżynier potwierdza informacje o jego śmierci.

Prezes Geofizyki Kraków Leopold Sułkowski zapewnił, że firma dołoży wszelkich starań, by pomóc w sprowadzeniu ciała zabitego Polaka.

Sułkowski podkreślił jednak, że na razie wszelkie działania w tej sprawie są poza możliwościami firmy. Talibowie oczekują w zamian za ciało Polaka zwolnienia swoich towarzyszy z więzień. Prezes Geofizyki podkreślił, że nie posiada żadnych informacje o żądaniach finansowych porywaczy. Informacje o takich warunkach określił medialnymi spekulacjami.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz