Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Taśma z egzekucji potwierdza najgorsze obawy"

0
Podziel się

Szef MSZ uważa, że nagranie, na którym zarejestrowano bestialską egzekucję jest prawdopodobnie autentyczne.

"Taśma z egzekucji potwierdza najgorsze obawy"
(PAP/Leszek Szymański)
bEgIqrSJ

Minister spraw zagranicznych powiedział, że taśma z egzekucji Polaka w Pakistanie potwierdza najgorsze obawy.

Radosław Sikorski dodał, że nagranie jest prawdopodobnie autentyczne.

POSŁUCHAJ SZEFA MSZ:

Minister nie potwierdził natomiast informacji o odnalezieniu ciała Polaka. Sikorski podkreśla, że polski rząd wykorzystał wszelkie dostępne kanały, by ratować Polaka. Zdaniem szefa MSZ rząd będzie w stanie udowodnić, że działał aktywnie i zrobił wszystko, by porwany Polak odzyskał wolność.

bEgIqrSL

POSŁUCHAJ SZEFA MSZ:


Według wcześniejszych informacji ugrupowanie Tehrik-e-Taliban - odpowiedzialne za porwanie polskiego inżyniera - nadal odmawia wydania ciała zabitego Polaka. W zamian Talibowie wciąż żądają uwolnienia więzionych towarzyszy oraz wycofania wojsk rządowych z pasztuńskich terytoriów plemiennych.

bEgIqrSR

Jednocześnie talibowie poinformowali, iż nie chcieli i nie chcą żadnego okupu. Ich żądania miały charakter polityczny i kierowane były pod adresem władz Pakistanu.

ZOBACZ TAKŻE:

Geofizyka Kraków potwierdza śmierć inżyniera

Firma, w której zatrudniony był polski inżynier potwierdza informacje o jego śmierci.

bEgIqrSS

Prezes Geofizyki Kraków Leopold Sułkowski zapewnił, że firma dołoży wszelkich starań, by pomóc w sprowadzeniu ciała zabitego Polaka.

Sułkowski podkreślił jednak, że na razie wszelkie działania w tej sprawie są poza możliwościami firmy. Talibowie oczekują w zamian za ciało Polaka zwolnienia swoich towarzyszy z więzień. Prezes Geofizyki podkreślił, że nie posiada żadnych informacje o żądaniach finansowych porywaczy. Informacje o takich warunkach określił medialnymi spekulacjami.

bEgIqrTm
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)