Notowania

wtc
08.12.2008 17:34

Terroryści z 11 września przyznają się do winy

Pięciu oskarżonych czeka na proces w więzieniu Guantanamo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Główny architekt ataku terrorystycznego na USA 11 września 2001 r. Chalid Szejk Mohammed, i jego czterej wspólnicy zawiadomili *o tym sędziego ze specjalnego wojskowego trybunału w amerykańskiej bazie Guantanamo na Kubie, gdzie wszyscy czterej są przetrzymywani w oczekiwaniu na proces. *
_ - Oskarżeni w tej sprawie postanowili, że chcą wycofać wszystkie wnioski przedprocesowe i przyznać się do winy _ - powiedział sędzia, pułkownik Stephen Henley.

Poza Mohammedem pozostali oskarżeni to: Ali Abd al-Aziz Ali, Ramzi bin al-Shibh, Mustafa al-Hawsawi i Walid bin Attash. Wszystkim grozi kara śmierci.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Będą dodatkowe pieniądze na wojny w Iraku i Afganistanie ]( http://news.money.pl/artykul/usa;beda;pieniadze;na;wojne;w;iraku;i;afganistanie,22,0,352278.html )
* [ Obama i McCain razem na Ground Zero ]( http://news.money.pl/artykul/obama;i;mccain;razem;na;ground;zero,232,0,366824.html )
* [ Al-Kaida: Poczekajcie na 11 września ]( http://news.money.pl/artykul/al-kaida;poczekajcie;na;11;wrzesnia,150,0,368790.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Informując o zamiarze przyznania się oskarżonych do winy, organizacja obrony praw człowieka Human Rights Watch oświadczyła, że byli oni torturowani w śledztwie, m.in. w tajnych więzieniach CIA poza granicami USA.

Human Rights przypomina, że według przepisów określających procedury trybunałów wojskowych sędzia nie może zaakceptować przyznania się do winy, jeżeli nie ustali, iż nastąpiło to dobrowolnie, a nie pod przymusem.

Tagi: wtc, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, polityka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz