Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"The Independent": Tymoszenko postępuje niemądrze

0
Podziel się:

Premier Ukrainy chce zaskarżyć wyniki wyborów.

"The Independent": Tymoszenko postępuje niemądrze
(PAP/EPA)
bFeuCXDp

Brytyjski _ The Independent _ krytykuje decyzję premier Ukrainy Julii Tymoszenko, która zdecydowała się zaskarżyć w sądzie wyniki wyborów prezydenckich.

_ - Jeśli Tymoszenko swój zamiar wprowadzi w czyn, a nie jest znana z tego, że umie się taktownie wycofać, to się źle przysłuży sobie i swemu krajowi _ - ostrzega dziennik.

O ostatnich wyborach prezydenckich na Ukrainie _ The Independent _ pisze, że były zupełnie inne niż poprzednie z 2004 roku, które wyniosły do władzy _ pomarańczową _ ekipę Wiktora Juszczenki i Julii Tymoszenko.

bFeuCXDr

O ile wybory z 2004 r. były sfałszowane, co wywołało głębokie społeczne niezadowolenie i doprowadziło do ponownego głosowania, o tyle tym razem ich przebieg w obu rundach był ściśle monitorowany przez międzynarodowych obserwatorów,którzy uznali je za wolne i rzetelne.
_ - Rozczarowanie Ukraińców do życia politycznego dało o sobie znać w 18 miesięcy po zwycięstwie pomarańczowej rewolucji, a gospodarka odnotowała ostry spadek, po części w reakcji na globalną recesję. Z wyborami prezydenckimi łączono nadzieje, że bez względu na to, kto wygra, wykorzysta swój mandat do jednoczenia ludzi, a nie do ich dzielenia _ - wskazuje dziennik.

_ - Tymoszenko, która była jednym z liderów pomarańczowej rewolucji, obrała obecnie przeciwny kurs. Szkoda, że sprawia wrażenie, jakby nie rozumiała, iż w demokracji stanie na czele odpowiedzialnej opozycji jest także szlachetnym i koniecznym powołaniem polityka _ - dodaje _ The Independent _.

ZOBACZ TAKŻE:

bFeuCXDS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)