Notowania

bal
08.11.2008 15:07

"To odwrócenie się plecami do prezydenta"

Szef Kancelarii Prezydenta potwierdza, że większość ministrów nie pojawi się na gali.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki potwierdził, ze na gali w Teatrze Wielki z okazji uroczystości 90. rocznicy odzyskania niepodległości nie będzie premiera, ani także innych ministrów - z wyjątkiem szefa MSZRadosława Sikorskiego.

Kownacki zaznaczył, że Kancelaria Prezydenta długo nie miała żadnej odpowiedzi od premiera. - _ Ostatnio dowiedzieliśmy się, że go nie będzie _ - podkreślił. Dodał, że informacja z Kancelarii Premiera przyszła _ najprawdopodobniej w piątek _.

_ - Wiadomo, że poza ministrem Sikorskim praktycznie nikogo z ministrów nie będzie _ - dodał. - _ Jeszcze nie mam informacji co do wicepremiera Schetyny _ - zaznaczył (Grzegorz Schetynapwoiedział w sobotę w RMF, ze nie przyjdzie na galę - PAP). Podkreślił, że nie ma 100 proc. pewności, czy potwierdził obecność minister Jacek Rostowski.

Jak powiedział Kownacki, każdy minister otrzymał zaproszenie na galę. Potwierdził informacje medialne, że były prezydentLech Wałęsago nie dostał. _ - Nie było go na liście _ - uzasadnił krótko. Zaproszenie otrzymał za to inny były prezydent - Aleksander Kwaśniewski.

Kownacki ocenił, że odmowa potwierdzenia uczestnictwa na gali przez większość ministrów rządu to _ demonstracja . - _ To odwrócenie się plecami do prezydenta, bo chyba nie do ojczyzny _ - zaznaczył. - Chcę wierzyć, że do prezydenta, a nie do kraju, którym rządzą ci panowie _ - dodał.

| 800 GOŚCI NA GALI LECHA KACZYŃSKIEGO |
| --- |
| Szesnastu szefów państw i rządów przyjedzie na organizowane 11 listopada przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego uroczystości 90. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Łącznie weźmie w nich udział 800 gości z Polski i zagranicy. O godz. 20.00 rozpocząć się ma uroczysta gala w Teatrze Wielkim. gdzie ma zabrać głos prezydent. |

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ Tusk nie przyjdzie do prezydenta na bal ]( http://news.money.pl/artykul/tusk;nie;przyjdzie;do;prezydenta;na;bal,118,0,384118.html ) **
* [ **Kaczyński nie powtórzy kadencji?** ]( http://news.money.pl/artykul/kaczynski;nie;powtorzy;kadencji,164,0,378532.html )
* [ Co trzeci Polak chce prezydenta Tuska ]( http://news.money.pl/artykul/co;trzeci;polak;chce;prezydenta;tuska,184,0,359608.html )
* [ Więcej władzy dla Tuska i polityków PiS ]( http://news.money.pl/artykul/wiecej;wladzy;dla;tuska;i;politykow;pis,94,0,366942.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: bal, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz