Notowania

święto
08.11.2008 16:44

Trzech Króli powróci do Sejmu?

Prezydent Łodzi nie rezygnuje z walki o ustanowienie 6 stycznia dniem wolnym od pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Mirosław Trembecki)

Prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki nie rezygunje z walki o ustanowienie święta Trzech Króli dniem wolnym od pracy. Obywatelski projekt ustawy w tej sprawie został odrzucony w październiku przez Sejm.

Tym razem w zbieraniu podpisów pod obywatelskim wnioskiem pomagać będą różne organizacje i stowarzyszenia z całej Polski. Kropiwnicki ma nadzieję, że będzie to największa inicjatywa obywatelska w historii Polski.

Prezydent Jerzy Kropiwnicki liczy, że do 6 stycznia, kiedy wniosek ma być złożony w Sejmie zostanie zebranych milion podpisów. Odrzucony przez posłów projekt poparło 550 tysięcy osób.

* **ZOBACZ TAKŻE: **
* [ **Będziemy pracować w Trzech Króli ** ]( http://news.money.pl/artykul/sejm;zdecydowal;bedziemy;pracowac;w;trzech;kroli,183,0,377527.html )
* [ **Komorowski: Nie stać nas na nowe święto ** ]( http://news.money.pl/artykul/komorowski;nie;stac;nas;na;nowe;swieto,14,0,371470.html )
* **[ Trzech Króli w Sejmie. Posłowie dadzą nam nowe święto? ]( http://news.money.pl/artykul/trzech;kroli;w;sejmie;poslowie;dadza;nam;nowe;swieto,124,0,371324.html ) **
* **[ Polacy chcą wolności pracy ]( http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/polacy;chca;wolnosci;pracy,73,0,371273.html )**
Tagi: święto, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz