Notowania

PiS
21.10.2008 14:32

"Trzeci bliźniak" wyrzucony z PiS

Zarząd PiS przyjął wniosek o wykluczenie Ludwika Dorna z PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Zarząd PiS przyjął wniosek o wykluczenie Ludwika Dorna z PiS. *

Wcześniej Dorn spotkał się w siedzibie PiS z rzecznikiem partyjnej dyscypliny PiSKarolem Karskim. Wchodząc na to spotkanie Dorn nie chciał rozmawiać z dziennikarzami. _ - Jestem umówiony z panem Karolem Karskim, to jest wszystko, co mogę powiedzieć _ - usłyszeli jedynie przedstawiciele mediów.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ PiS wyrzuci Dorna za słowa o eunuchach ]( http://news.money.pl/artykul/pis;wyrzuci;dorna;za;slowa;o;eunuchach,119,0,377207.html )
* [ Klub PiS bez zmian. Gosiewski nie rezygnuje ]( http://news.money.pl/artykul/klub;pis;bez;zmian;gosiewski;nie;rezygnuje,118,0,376438.html )
* [ Polacy wolą Dorna na czele PiS ]( http://news.money.pl/artykul/polacy;wola;dorna;na;czele;pis,194,0,376258.html )
* [ Gosiewski: Dorn nie weźmie udziału w kongresie partii ]( http://news.money.pl/artykul/gosiewski;dorn;nie;wezmie;udzialu;w;kongresie;partii,41,0,375849.html )

Również inni politycy PiS wchodząc na posiedzenie zarządu odmawiali licznie zgromadzonym dziennikarzom komentarzy.

Szef klubu PiSPrzemysław Gosiewskiodsyłał do rzecznika partyjnej dyscypliny, a posełAdam Hofmannie chciał zdradzić, jak zagłosuje nad wnioskiem o usunięcie Dorna. Jak tłumaczył - chce się zapoznać z argumentami w tej sprawie.

Jedynie posełMarek Suskibył bardziej jednoznaczny i powiedział PAP, że _ Ludwik Dorn ma duże zasługi i powinniśmy mu podziękować za współpracę _.

| DORN W NIEŁASCE PiS |
| --- |
| Dorn jest zawieszony w prawach członka PiS od 16 listopada ubiegłego roku. Razem z Dornem prezes partiiJarosław Kaczyński zawiesił wtedy w prawach członków ugrupowania także Pawła Zalewskiego i Kazimierza M. Ujazdowskiego. Wcześniej trójka polityków wystosowała list do prezesa w sprawie zmiany sposobu zarządzania PiS. Kiedy list pozostał bez odzewu, Dorn, Zalewski i Ujazdowski zrezygnowali z funkcji wiceprezesów. W grudniu Ujazdowski i Zalewski zrezygnowali z członkostwa w PiS. Od pewnego czasu trwa, toczony za pośrednictwem mediów, spór między prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim a Dornem. Ostatnia odsłona sporu między niedawnymi politycznymi przyjaciółmi dotyczyła sprawy alimentów płaconych przez Dorna. Według prezesa PiS, Dorn wnioskując o zmniejszenie alimentów płaconych na dzieci z poprzedniego małżeństwa _ łamie pewne reguły _. Dorn odnosząc się do zarzutów J. Kaczyńskiego oceniał, że prezes PiS go pomawia i odziera z
prywatności. Poseł wystąpił przeciw szefowi PiS na drogę sądową |

Tagi: PiS, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz