Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Trzy miliony dolarów łapówki dla Millera?

1
Podziel się:

Ekslobbysta Marek Dochnal obciąża byłego premiera Leszka Millera podejrzeniem o korupcję. Miller miał żądać łapówki w wysokości trzech milionów dolarów.

O sprawie donosi "Dziennik". Łapówka miała być ceną za pomoc podczas prywatyzacji Polskich Hut Stali w 2003 roku. W imieniu Millera występował poseł SLD Andrzej Pęczak, a Dochnal był wtedy lobbystą na rzecz hinduskiego koncernu LNM.

ZOBACZ TAKŻE:
SLD: Dla PiS są wiarygodni przestępcy"Dziennik" podaje za Dochnalem, że łapówka miala być wypłacona w szwajcarskim Coutts Banku, którego bankier wystawil stosowną gwarancję na okaziciela. Upoważniala ona do odebrania pieniędzy w momencie, gdy hinduski koncern otrzyma wyłączność negocjacyjną na Polskie Huty Stali.

Dochnal twierdzi, że wręczył dokument Andrzejowi Pęczakowi. Bank nie wypłacił jednak łapówki a ważność gwarancji wygasła.

Według "Dziennika" prokuratorzy szukają pilnie tego dokumentu lub nawet jego elektronicznej kopii. Jednak Leszek Miller, który zaprzecza całej historii, zapewnia że dokument nie zostanie nigdy odnaleziony bo w ogóle nie istniał.

"Dziennik" przypomina, że Polskie Huty Stali zostały sprzedane koncernowi LNM za bezcen. Najwyższa Izba Kontroli wyliczyła ostatnio, że wycena została zaniżona o 2 miliardy złotych.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
Polak
6 miesięcy temu
"prokuratorzy szukają pilnie tego dokumentu" czy już znależli?